TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VTPSI nenuleidžia akių ir nuo prekybos centrų

Remontuojama „Maxima“
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Prekybos centras (asoc. nuotr.)
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) tikrina, ar didžiųjų miestų prekybos centruose statybų darbai vykdomi be pažeidimų. Pirmajam išbandymą teko atlaikyti Kauno miestui – jame pavojingų ar neteisėtų statybų darbų atvejų neužfiksuota.

Sugriežtinti patikrinimai

Aplinkos ministras neneigė, kad VTPSI patikrinimai buvo sugriežtinti po Rygos prekybos centro „Maxima“ griūties. „Iš tiesų, po Rygos įvykių aš buvau sudaręs darbo grupę, kuri pateikė siūlymų dėl projektavimo, statybos, priežiūros, atsakomybės, eksploatavimo ir kitų kriterijų. Mes pakeitėme daugelį poįstatyminių aktų ir teisinių normų dėl to, kaip turi būti vykdomos ir prižiūrimos statybos“, – kalbėjo Valentinas Mazuronis.

Pasak ministro, šiuo metu vykstantys patikrinimai yra priimtų sprendimų realizavimas. „Po to nelaimingo atsitikimo Rygoje mes tiesiog pabandėme į tai pažiūrėti kompleksiškai. Ten, kur nematėme reikalo ką nors keisti – nekeitėme, o kur reikėjo – padarėme korekcijas ir sugriežtinome,“ – tikino jis.

Aplinkos viceministrė pabrėžė, kad VTPSI patikrinimai padės užtikrinti žmonių saugumą. Prisiminusi Rygoje sugriuvusio „Maximos“ pastato pasekmes D.Matonienė pridūrė, kad savivaldybių administracija privalo prižiūrėti prekybos centruose vykdomus statybos darbus, dabar tai padės atlikti ir VTPSI.

Kaune pažeidimų nėra

VTPSI patikrino devynis Kauno prekybos centrus, nė viename iš jų nebuvo vykdomi didžiuliai remonto darbai, tik atliekamas įprastas remontas. Patikrinus, kaip atliekami darbai, įsitikinta, kad tai nekelia pavojaus pastatų laikančiosioms konstrukcijoms ir jų naudojimo saugumui.

Ten, kur nematėme reikalo ką nors keisti – nekeitėme, o kur reikėjo – padarėme korekcijas ir sugriežtinome, – teigė ministras.

Laikančiųjų konstrukcijų pažeidimas ir įvardijamas kaip viena iš prekybos centro Rygoje griūties priežasčių, todėl į tai kreipiamas didelis dėmesys. Neatmetama ir nekokybiškų statybinių medžiagų naudojimo ar netinkamai šalia vykdomų statybų įtaka, VTPSI patikrinimo metu atsižvelgiama į visus veiksnius.

Svarbu, kad atliekant didesnius prekybos centrų remonto darbus būtų nutraukta juose vykdoma veikla, siekiant nesukelti pavojaus žmonės. Taip pat, jei vykdomi nedideli statybų darbai, privalu užtikrinti, kad nebūtų kenkiama pastato saugumui.

Vieno iš prekybos centrų griūtis privertė į tokių pastatų saugumą rimčiau pažiūrėti ne tik minėtas institucijas, bet ir gyventojus. Žmonės bijo tokių nelaimingų atsitikimų, todėl patys kreipiasi į VTPSI ir informuoja apie galimai neteisėtus ar grėsmę keliančius statybų darbus. Gyventojų dėka VTPSI praeitais metais nustatė du statybų neturint tam būtinų leidimų atvejus. Inspekcijos patikrinimai nepsiribos tik Kauno miestu, VTPSI akiratyje ir kitų miestų parduotuvės.

Aplinkos ministerija primena, kad visos statybos turi būti vykdomos pagal galiojančius Lietuvos Respublikos įstatymus. Statytojai turi pasirūpinti statybą leidžiančiais dokumentais, užtikrinti, kad darbai vyktų pagal numatytus saugumo reikalavimus. Neleistinos ir tinkamai neprižiūrimos statybos daro žalą ir žmogui, ir gamtai.

Dėl netinkamų naudojimui ar netinkamai naudojamų medžiagų gali iškilti grėsmė žmonių saugumui ir sveikatai. Nedrausmingos statybos kelia grėsmę ir gamtai: kraštovaizdžiui, biologinei įvairovei ir saugomoms teritorijoms.

Parengta bendradarbiaujant su LR Aplinkos ministerija

AM-logo-bendras
 
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min