TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

VU Psichiatrijos klinikos vadovui Alvydui Navickui gresia rimti nemalonumai

Alvydas Navickas
A. Kubaičio nuotr. / Alvydas Navickas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Psichiatrijos klinikos vadovas, Lietuvos psichiatrų asociacijos prezidentas Alvydas Navickas gali sulaukti nemalonumų, jei jo veikloje padedant organizuoti vadovams mokymus, kuriuose dalyvavo Vilniaus psichikos sveikatos centro pacientai, bus nustatyta pažeidimų.

„Labai rimtai vertiname pasirodžiusią informaciją ir esame pasiruošę atlikti vidinį tyrimą dėl susiklosčiusios situacijos bei bendradarbiauti tiek su Švietimo ir mokslo ministerija, tiek su kitomis institucijomis. Nustačius pažeidimus, klausimas neabejotinai bus svarstomas universiteto centrinėje akademinės etikos komisijoje“, – 15min situaciją pakomentavo VU rektorius Artūras Žukauskas.

Labai rimtai vertiname pasirodžiusią informaciją ir esame pasiruošę atlikti vidinį tyrimą dėl susiklosčiusios situacijos, – sako A.Žukauskas.

Ši komisija vertina, ar universiteto akademinės bendruomenės nario ar administracijos darbuotojo elgesys nepažeidžia Akademinės etikos kodekso.

Jei komisija nustato, kad pažeidimas padarytas, atsižvelgiant į pažeidimo pobūdį ir laipsnį, gali būti pateikta rekomendacija rektoriui nutraukti su pažeidimą padariusiu darbuotoju darbo sutartį arba taikyti jo atžvilgiu kitas Darbo kodekse numatytas drausmines nuobaudas.

VU Akademinės etikos kodeksas draudžia inicijuoti ir/ar vykdyti projektus, siejamus su universiteto vardu, jei jų rezultatai nenaudingi bendriems universiteto interesams, taip pat draudžiama naudoti materialinius bei finansinius universiteto išteklius politinei veiklai, privačiam verslui ar asmeninių poreikių tenkinimui ir piktnaudžiauti universiteto ištekliais vykdant projektus.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Artūras Žukauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Artūras Žukauskas

Dėl situacijos, kai mokymų organizatorės Birutė Garmanaitė ir Jelena Tveretina, prisidengdamos socialine veikla, su mokymų dalyvių grupėmis per A.Navicko vadovaujamą kliniką įsiprašo į Vilniaus miesto psichikos sveikatos centrą tyrimą jau pradėjo Vilniaus miesto savivaldybės administracija.

Situaciją stebi Sveikatos apsaugos bei Švietimo ir mokslo ministerijos.

15min sekmadienį pranešė, kad Vilniaus psichikos sveikatos centro pacientai be ligoninės vadovo Martyno Marcinkevičiaus žinios dalyvaudavo mokymuose vadovams.

Paaiškėjo, kad įmonių vadovus su ligoniais paslapčia suveda ne bet kas, o Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Psichiatrijos klinikos vadovas, Lietuvos psichiatrų asociacijos prezidentas A.Navickas.

Jis pats tokiuose mokymuose pacientų teisių pažeidimo nemato. Atvirkščiai – A.Navickas sako darantis tik gera: laužantis stereotipus apie psichikos sutrikimų turinčius asmenis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min