Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 7d. 11:37

VVKT dėl „AstraZeneca“ vakcinos laukia EVA išvadų: įvardijo, kam prieš skiepijantis ja reikėtų pasitarti su gydytoju

„AstraZeneca“ vakcina
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / „AstraZeneca“ vakcina

Atnaujintas rekomendacijas dėl „AstraZeneca“ („Vaxzevria“) vakcinos naudojimo Lietuvoje Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) pateiks tada, kai išvadas priims Europos vaistų agentūra (EVA), teigia VVKT vyriausioji specialistė Aistė Tautvydienė. O jų esą tikimasi šią savaitę.

Kai kurios Europos šalys sustabdė ar svarsto stabdyti jaunų žmonių skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina nuo koronaviruso dėl pranešimų apie po skiepo susidariusius kraujo krešulius.

Lietuva su tokiu sprendimu neskuba.

„Kitų valstybių sprendimai dėl vakcinacijos vakcina „Vaxzevria“ (registruotojas „AstraZeneca“) amžiaus grupių tiek VVKT, tiek EVA yra žinomi.

EVA papildomos informacijos apie galimas naujas rizikas, susijusias su šia vakcina, kol kas nepaskelbė“, – 15min komentavo VVKT atstovė A.Tautvydienė.

Visgi ji pažymėjo, jog EVA Farmakologinio budrumo rizikos vertinimo komitetas šiuo metu šiuo klausimu tęsia tyrimą, artimiausiu metu planuojama skelbti jo išvadas.

Remiantis jomis esą ir bus sprendžiama, kaip toliau naudoti „AstraZeneca“ vakciną.

„Galutinės išvados bus priimtos kaip tik šią savaitę vykstančių posėdžių metu. Kai tik bus gauta naujos informacijos iš EVA, būtinai apie tai informuosime visuomenę.

Būtent EVA išvadomis tarnyba ir remsis teikdama atnaujintas rekomendacijas Sveikatos apsaugos ministerijai, jei tokios bus reikalingos, dėl vakcinacijos „Vaxzevria“ vakcina“, – teigė VVKT specialistė.

Būtent EVA išvadomis tarnyba ir remsis teikdama atnaujintas rekomendacijas Sveikatos apsaugos ministerijai.

A.Tautvydienė nurodė, jog Lietuvoje fiksuoti penki tromboembolijos atvejai po pasiskiepijimo „AstraZeneca“ vakcina.

Lietuvoje tromboembolijos atvejai – vyresniems

Apie šiuos atvejus, jos žiniomis, pranešė vyresnio amžiaus asmenys, nevartojantys kontracepcijos.

Neatmetama, kad moterų vartojami kontraceptikai gali būti vienas rizikos veiksnių, susijusių su kraujo krešulių susidarymu po pasiskiepijimo „AstraZeneca“ vakcina.

„Lietuvoje nuo vakcinacijos „Vaxzevria“ pradžios buvo registruoti 5 pranešimai apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas dėl tromboembolijų, kurios pasireiškė vyresnio amžiaus asmenims, nevartojantiems kontraceptikų.

Informacija apie minėtus atvejus buvo perduota į EVA „Eudravigilance“ duomenų bazę, kurioje kaupiami duomenys apie visas įtariamas nepageidaujamas reakcijas iš visų Europos Sąjungos valstybių.

Iš ES ir EEE šalių, taip pat ir iš Lietuvos, pateiktus pranešimus toliau analizuoja ir vertina galimą pasireiškusios nepageidaujamos reakcijos priežastinį ryšį su vakcina EVA, vaistų registruotojai ir šalių narių ekspertai“, – komentavo A.Tautvydienė.

Ji pažymėjo, kad EVA Farmakologinio budrumo rizikos vertinimo komitetas jau yra vertinęs signalą dėl kraujo krešėjimo sutrikimų atvejų žmonėms, paskiepytiems vakcina „Vaxzevria“, išvados buvo pristatytos kovo 18 dieną.

Preparato charakteristikų santraukoje buvo pateikta informacija apie atsargumo priemones.

„Pagal jas buvo atnaujinta vakcinos preparato charakteristikų santraukos ir pakuotės lapelio informacija. Nors buvo nustatyta, kad visoje Europoje trombozės atvejų po vakcinacijos šia vakcina buvo nustatyta mažiau nei tikėtina bendroje populiacijoje apskritai, preparato charakteristikų santraukoje buvo pateikta informacija apie atsargumo priemones, ypač retai pasitaikančiais trombozės ir trombocitopenijos atvejais“, – teigė VVKT atstovė.

Ji įvardijo, su kokiais sveikatos sutrikimais susiduriantiems žmonėms prieš skiepijantis „AstraZeneca“ vakcina dėl to reikėtų pasitarti su mediku.

„Jeigu pacientui lengvai prasideda kraujavimas, susidaro kraujosruvų arba jis vartoja antikoaguliantų (vaistų, skirtų krešulių išvengimui), prieš skiepijantis vakcina „Vaxzevria“, jis apie tai turėtų pasakyti gydytojui ar slaugytojui“, – teigė A.Tautvydienė.

Išvadas tikisi paskelbti šią savaitę

Antradienį EVA skelbė, jog vis dar svarsto klausimą, ar yra ryšys tarp bendrovės „AstraZeneca“ vakcinos nuo koronaviruso ir retų kraujo krešulių susidarymo atvejų.

Tyrimo išvadas tikėtasi paskelbti šią savaitę trečiadienį arba ketvirtadienį.

EVA vakcinų programos vadovas Marco Cavaleri anksčiau antradienį paskelbtame interviu Italijos laikraščiui „Il Messaggero“ sakė, kad ryšys tarp skiepų ir retų kraujo krešulių susidarymo atvejų yra.

„Mano nuomone – dabar tai galime pasakyti – aišku, kad yra ryšys su šia vakcina“, – teigė jis, nors pridūrė, kad kol kas neaišku, kas lemia tokią reakciją.

Pareigūnas užsiminė, kad jog agentūra šį ryšį patvirtins artimiausiu metu.

EVA anksčiau tvirtino, kad „AstraZeneca“ vakcinos nauda nusveria žinomą riziką, todėl ji turėtų būti vartojama toliau.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai: 5

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Video

14:25
01:45
13:34

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min