Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2021 01 05, 10:47

VVKT: Sudėtingų nepageidaujamų reakcijų į COVID-19 vakciną Lietuvoje nenustatyta

Sudėtingų nepageidaujamų reakcijų į COVID-19 vakciną Lietuvoje kol kas nėra nustatyta, sako Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) specialistai.
Vilniaus miesto klinikinės ligoninės medikų vakcinacija nuo COVID-19
Vilniaus miesto klinikinės ligoninės medikų vakcinacija nuo COVID-19 / Sauliaus Žiūros nuotr.

Pasak tarnybos Farmakologinio budrumo ir apsinuodijimų informacijos skyriaus vyresniosios patarėjos Rugilės Pilvinienės, kol kas yra gauti šeši pranešimai apie penkias įtariamas nepageidaujamas reakcijas į vakciną, visos jos jau praėjo.

„Iš esmės visos tos penkios įtariamos nepageidaujamos reakcijos, kurias mes gavome, buvo kategorizuotos, klasifikuotos kaip nesunkios“, – BNS sakė ji.

Anot R.Pilvinienės, keli paskiepyti žmonės pranešė jautę galvos ar raumenų skausmus, fiksuota padidėjusi temperatūra. Du žmonės greta šių simptomų taip pat jautė nežymų skausmą dūrio vietoje, vienas žmogus teigė jautęs nedidelį skausmą ir spaudimą skiepo vietoje, lengvą niežulį.

Jos teigimu, apie manomas nepageidaujamas reakcijas pranešė tiek vyrai, tiek moterys, jiems yra nuo 27 iki 44 metų.

„Faktiškai jau eigoje pranešta, kad jau jos (nepageidaujamos reakcijos – BNS) yra pranykusios, visi yra pasveikę (...) nei vienas iš pranešusių nenurodė, kad būtų reikėję gydytis ligoninėje ar kreiptis į gydytoją“, – teigė VVKT specialistė.

Apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas į vaistus tarnybai gali pranešti tiek jas patyrę žmonės, tiek sveikatos priežiūros įstaigos. Pagal galiojančią tvarką, įstaigos apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas VVKT privalo pranešti per 15 dienų nuo jų pastebėjimo.

Pirmoji vakcinų siunta su 9 750 dozių užpraeitą savaitgalį išdalinta penkioms pagrindinėms šalies ligoninėms – pradėtas medikų vakcinavimas, šios vakcinos dozės išnaudotos praėjusios savaitės viduryje. Imunitetui susiformuoti vienam asmeniui reikia dviejų vakcinos dozių trijų savaičių intervalu.

Antradienį planuojama medikus toliau skiepyti vėlesnėmis dviem siuntomis atgabenta vakcina. Iš viso trimis siuntomis Lietuva yra gavusi kiek daugiau nei 40 tūkst. vakcinos dozių.

„BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcina yra pirmoji ir kol kas vienintelė, kurią leista naudoti Europos Sąjungoje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min