Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VVSPT atšaukė rinkos ribojimo priemonę „Vichy“ vandens parkui, legionelių vandenyje jau nėra

„Vichy“ vandens parkas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / „Vichy“ vandens parkas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiandien Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VVSPT) atšaukė rinkos ribojimo priemonę „Vichy“ vandens parkui. Šis sprendimas priimtas atsižvelgus į rugsėjo 19 d. gautus Visuomenės sveikatos saugos kontrolės rezultatus, kurie patvirtina, kad „Vichy“ vandens parko paslaugos jau saugios.

Kaip informavo Vilniaus visuomenės sveikatos centras, šalto ir karšto vandens mėginių, paimtų „Vichy“ vandens parke rugsėjo 9 d., laboratoriniai tyrimai rodo, kad legionelių vandenyje nėra. Atkreiptinas dėmesys, kad norint įsitikinti, ar vandenyje legionelių koncentracija neviršija normų,
reikalingi 10 dienų trunkantys laboratoriniai tyrimai, todėl priimti tokius atsakingus sprendimus, kaip rinkos ribojimo priemonės taikymas ar jos atšaukimas, užtrunka.

VVSPT sprendimas „Vichy“ vandens parkui taikyti rinkos ribojimo priemonę įsigaliojo š. m. rugsėjo 6 dieną.

Vilniaus visuomenės sveikatos centras „Vichy“ vandens parke šiais metais jau keletą kartų atliko visuomenės sveikatos saugos kontrolę ir nustatė, kad legionelių koncentracija šalto ir karšto vandens sistemose viršija leidžiamą. Rugpjūčio 26 d. šis centras kreipėsi į VVSPT dėl rinkos ribojimo priemonių taikymo. 2011 m. rugsėjo 1 d. Vilniaus visuomenės sveikatos centrui pateikus papildomus dokumentus (paskutiniųjų vandens mėginių laboratorinių tyrimų protokolus), tą pačią dieną VVSPT priėmė sprendimą taikyti rinkos ribojimo priemones ir rugsėjo 2 d. el. paštu apie tai informavo ūkio subjektą. Ūkio subjektas buvo informuotas ir raštu, kuris jį pasiekė rugsėjo 6 d. „Nuo raštiškos informacijos apie rinkos ribojimo priemonės taikymą įteikimo laikoma, kad toks sprendimas įsigalioja. Žinoma, labai pilietiška ir atsakinga būtų sureaguoti ir į elektroniniu būdu pateiktą mūsų kreipimąsi ir nutraukti nesaugias sveikatai paslaugas“, – sako VVSPT specialistai.

Apie sprendimą taikyti rinkos ribojimo priemonę rugsėjo 2 d. buvo informuotas ir Vilniaus visuomenės sveikatos centras. Jis privalėjo užtikrinti, kad ūkio subjektas vykdytų VVSPT sprendimą. Kadangi to pasiekti centrui nepavyko iki pat rugsėjo 13 d., apie tai buvo informuota Vartotojų teisių apsaugos tarnyba, kuri taikys ekonomines sankcijas vandens parkui pagal savo kompetenciją.

Kurį laiką „Vichy“ vandens parkas atsisakinėjo stabdyti savo veiklą motyvuodamas, kad legionelių jo vandens sistemose nebėra, ir žadėdamas greitu laiku imtis priemonių, kad tokios situacijos nebepasikartotų. „Mes, žinoma, džiaugiamės, kad ūkio subjektas sprendžia šias problemas, tačiau vien jo žodžių negana, – aiškina VVSPT atstovai. – Atšaukdami savo sprendimus, kurie daro lemiamą įtaką visuomenės sveikatai, privalome remtis neginčijamais faktais – laboratoriniais tyrimais. Negalime rizikuoti žmonių gyvybėmis.“

Kaip reikalauja Produktų pateikimo į rinką ribojimo priemonių taikymo taisyklės, apie pritaikytą rinkos ribojimo priemonę buvo paskelbta „Valstybės žinių“ priede „Informaciniai pranešimai“. „Nors viešojoje erdvėje pasigirdo spėliojimų, kad tai neva viešųjų ryšių akcija, galime tai kategoriškai paneigti. Skelbti tokią informaciją „Informaciniuose pranešimuose“ mus įpareigoja teisės aktai ir taikydami rinkos ribojimo priemonę visada tai darome“, – informuoja VVSPT.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min