15min be reklamos
2022 12 08, 19:42

VVT darbuotojų streikas nesibaigia, bendrovė jaučia proveržį derybose

Ketvirtadienį pasibaigus bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) ir įmonės darbuotojų profsąjungos deryboms streikas nenutraukiamas, nors įmonės atstovė sako, kad po šiandieninių pokalbių jaučiamas proveržis.
Streikuojančių vairuotojų palaikymo akcija
Streikuojančių vairuotojų palaikymo akcija / Lukas Balandis / BNS nuotr.

„Šiandien pokalbiai baigėsi po beveik keturių valandų, bendrovė jaučia proveržį ir postūmį po šiandienos derybų, tiek su profesine sąjunga, tiek su jos atstovais, vertina pozityviai šios dienos derybas ir rytoj grįžta prie jų. Kažko daugiau komentuoti neturime“, – ketvirtadienį po derybų BNS sakė VVT komunikacijos ir rinkodaros vadovė Giedrė Buivydaitė.

Anot jos, streikas kol kas nenutraukiamas, penktadienį keleiviai turėtų atidžiai sekti tvarkaraščių informaciją.

Vilniaus autobusų ir troleibusų vairuotojai neterminuotą streiką pradėjo pirmadienį VVT administracijai ir profesinei sąjungai nesutariant dėl darbo apmokėjimo sistemos. Į sostinės gatves pirmosiomis streiko dienomis neišvažiavo daugiau kaip pusė autobusų.

Darbuotojų atstovai reikalauja atlyginimų sistemą įtraukti į kolektyvinę sutartį, joje įtvirtinti 10 proc. algų augimą ir iš esmės nebloginti 2018-ųju kolektyvine sutartimi pasiektų susitarimų.

Nesutarimų kyla dėl pakoreguotos darbo kokybės priedų tvarkos, taip pat dėl profesinės sąjungos siekio kolektyvinėje sutartyje palikti daugiau svertų jai sprendžiant dėl struktūrinių pertvarkų ir kitų pakeitimų įmonėje.

VVT sostinėje aptarnauja 76 iš 105 maršrutų: penkis greituosius, 17 troleibusų ir 54 autobusų. Keleivių vežimo paslaugas vykdo dar du vežėjai – „Transrevis“, ir „Kautra“, jos keleivius veža įprastu grafiku.

Iš viso VVT dirba 1830 darbuotojų, per 1100 iš jų – vairuotojai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie 15min