Dabar populiaru
Publikuota: 2014 spalio 17d. 18:22

„Vyčio“ vardu prisidengę veikėjai Kaune šaukėsi Putino

Mitingo akimirkos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Mitingo akimirkos

Penktadienio vakarą Kaune surengtas protesto mitingas „NATO – ne“.

Renginio dalyviai rinkosi Vienybės aikštėje. Kviesdami į renginį jie teigė, kad mitingas yra iš tų, kurių pastaruoju metu Lietuvoje reikėjo. Esą kurstoma karo isterija, rusofobija, o tikrosios problemos nustumiamos į šalį. Į mitingą susirinko apie 20 dalyvių, juos stebėjo keletas policijos ekipažų. Buvo baiminamasi provokacijų iš tautinio jaunimo pusės. Dar prieš prasidedant protesto akcijai policija priglaudė pasaugoti iki renginio pabaigos vieno jaunuolio atsineštus plakatus. Kas juose pavaizduota, pareigūnai neatskleidė.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Mitingo organizatorius Giedrius Grabauskas
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Mitingo organizatorius Giedrius Grabauskas

Į protesto akciją susirinko daugiausiai vyresnio amžiaus žmonės. Viena moteris išvydusi, kad yra fotografuojama, puolė šaukti „Laukiu Putino!“.

„Mūsų mitingas sankcionuotas, su visais reikalingais leidimais. Iš anksto įspėjame, kad už galimas provokacijas nesame atsakingi. Renginys bus filmuojamas. Maidano stiliui nepritariame“, – sakė judėjimo „Vytis“ koordinatorius Giedrius Grabauskas.

Mitingas organizuojamas gavus visus Kauno miesto savivaldybės leidimus ir yra sankcionuotas. Savivaldybė išdavė leidimą rengti mitingą kuriame dalyvautų nuo 50 iki 500 žmonių.

Tiesa, renginio dieną valdininkai susizgribo, Vienybės aikštė yra istorinė vieta ir tai nėra pati tinkamiausia vieta tokio pobūdžio mitingui, todėl protestuotojus nutarė iškeldinti į kiek nuošalesnę vietą – Nemuno salą. Valdininkai išdavė dar vieną leidimą, tačiau 15min.lt žiniomis nepanaikino pirmojo leidimo galiojimo. Todėl mitinguotojai neskubėjo skirstytis ir savo kalbas rėžė Vienybės aikštėje.

Rengiamo mitingo atgarsiai netruko pasklisti po socialinius tinklus. Vienas iš tautininkų atstovų Julius Panka savo „Facebook“ profilyje patalpino žinutę, raginančią duoti atkirtį mitingo rengėjams. „Gal reikėtų duoti ryžtingą atkirtį šiems Putino Saulės vežėjams? Ar nereiktų jų išvyti lauk iš Lietuvos, kad neterštų mūsų žemės? LAGAMINAS-STOTIS-RUSIJA!“, – rašė J.Panka, kreipdamasis į LTJS ir Tautininkų Sąjungos Kauno skyrius.

J.Pankos kvietimas liko neišgirstas. Aplinkiniai žmonės šnekėjo, kad tokie renginiai paprasčiausiai neverti jų dėmesio ir energijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

23:52
01:12
01:07

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min