Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vydas Gedvilas: Birutė Vėsaitė galbūt atsistatydino per anksti

Birutė Vėsaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Birutė Vėsaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Socialdemokratė Birutė Vėsaitė iš ūkio ministrės posto galbūt atsistatydino per anksti, svarsto anksčiau jos elgesį atvirai kritikavęs Seimo pirmininkas „darbietis“ Vydas Gedvilas.

Jis anksčiau teigė, kad triukšmą sukėlusi buvusios ministrės kelionė į Kazachstaną „diskredituoja valdančiąją daugumą ir nedaro valdančiai daugumai garbės“, o socialdemokratų partneriai valdančiojoje koalicijoje „darbiečiai“ ragino B.Vėsaitę trauktis iš posto nelaukiant galimo interpeliacijos ir Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimo.

Tuo metu trečiadienį interviu Žinių radijui Seimo pirmininkas suabejojo, ar B.Vėsaitės žingsnis trauktis nebuvo pernelyg ankstyvas.

„Tiesiog galbūt ibuvo per anksti žengtas šitas žingsnis ministrės, gal reikėjo šiek tiek dar palaukti“, – svarstė jis.

B.Vėsaitė antradienį pareiškė, kad nuteistas Darbo partijos (leiboristų) vadovas Vytautas Gapšys turėtų pats laikytis aukštų politikos standartų, kuriuos kėlė jai: „Jo vietoje aš kol kas suspenduočiau savo veiklą.“

Anot V.Gedvilo, kalbos apie moralines vertybes – politikavimas.

Savo ruožtu V.Gedvilas teigė neturintis pretenzijų V.Gapšiui dėl jo darbo Seime ir tikino, jog reikia laukti aukštesnės instancijos teismo sprendimo.

„Tai, kad ji čia įvairiose žiniasklaidos priemonėse (...) komentuoja apie tai, kad mes lygtai reikalavome, mes lygiai taip pat pasakėme, kad visiems turi būti taikomi vienodi moralės standartai. (...) Mes nepriėmėme Darbo partijos kažkokio sprendimo, kad B.Vėsaitei reikia atsistatydinti. Lygiai taip pat, kaip dabar socialdemokratai pakalbėjo apie mūsų moralines vertybes mūsų atžvilgiu, taip pat ir mes kalbėjome apie tas moralines vertybes, bet aš galvoju, kad čia yra daugiau politikavimo dalykai“, – kalbėjo jis.

Savo ruožtu V.Gedvilas teigė neturintis pretenzijų V.Gapšiui dėl jo darbo Seime ir tikino, jog reikia laukti aukštesnės instancijos teismo sprendimo.

Paklaustas, ar po teismo sprendimo neskils Darbo partija (leiboristai), V.Gedvilas tikino, jog tai nenutiks.

„Jokių partijos subyrėjimo grėsmių tikrai nėra. (...) Net minčių nekyla niekam, kažkokių abejonių, kad partija subyrėtų“, – tvirtino Seimo pirmininkas.

Valdančiosios koalicijos partijų lyderiai po politinės tarybos pasitarimo pirmadienį paskelbė, kad koalicijoje niekas nesikeičia. Prieš tai socialdemokratų valdyba buvo paskelbusi, kad pirmasis Seimo vicepirmininkas „darbietis“ V.Gapšys neturėtų eiti šių pareigų, kol vyks teisminiai ginčai Apeliaciniame teisme. V.Gapšys į tai atsakė primindamas koalicijos sutartį ir užsimindamas, jog netekę posto Seimo vadovybėje, „darbiečiai“ pretenduotų į dar vieną ministro portfelį.

Penktadienį Vilniaus apygardos teismas Darbo partijos įkūrėją, parlamentarą Viktorą Uspaskichą pripažino kaltu dėl sukčiavimo ir apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo ir skyrė jam ketverių metų laisvės atėmimo bausmę, parlamentarei Vitalijai Vonžutaitei – trejų metų laisvės atėmimo bausmę, o dabartiniam partijos vadovui, pirmajam Seimo vicepirmininkui V.Gapšiui skirta 35 tūkst. litų bauda.

Valdančiojoje koalicijoje esanti Darbo partija kaltinta 2004–2006 metais neapskaičiusi daugiau nei 24 mln. litų pajamų ir 23 mln. litų išlaidų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min