Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gegužės 13d. 12:29 , atnaujinta: 2015 gegužės 13d. 12:45

Vydas Gedvilas atsisako būti kandidatu į švietimo ir mokslo ministrus

Vydas Gedvilas
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Vydas Gedvilas

Darbo partijos siūlytas į švietimo ir mokslo ministrus Seimo vicepirmininkas Vydas Gedvilas trečiadienį pranešė nebenorintis būti siūlomas į šias pareigas, nes jam labiau nei asmeninė garbė rūpi Lietuva. „Atsisakau kandidatuoti į švietimo ir mokslo ministro postą. Šis sprendimas galutinis ir nekeičiamas“, – sakė V.Gedvilas.

V.Gedvilas trečiadienį sukvietė žurnalistus į savo kabinetą ir paprašė neuždavinėti klausimų, o tik leisti jam perskaityti pranešimą.

V.Gedvilas pranešė ketinantis kreiptis į teismą dėl savo garbės ir orumo, tačiau neketinantis savo interesų iškelti aukščiau už valstybės.

„Situacija, susiklosčiusi dėl mano kandidatūros į švietimo ir mokslo ministro postą, yra nenormali. Taip tęstis nebegali“, – pradėjo pranešimą V.Gedvilas.

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Vydas Gedvilas
Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Vydas Gedvilas

„Viešojoje erdvėje keliamos viena  už kitą fantastiškesnės versijos. Dirbtinai eskaluojamas konfliktas tarp prezidentės ir ministro pirmininko. Tarp valdančiosios koalicijos partnerių. Pagaliau, ir tai yra svarbiausia, kiršinama ir be aiškių atsakymų paliekama visuomenė“, – tęsė V.Gedvilas.

Man buvo mestas nepasitikėjimo šešėlis. Suduotas skaudus smūgis. Neturiu net galimybės apsiginti, – kalbėjo V.Gedvilas.

V.Gedvilas skundėsi, kad jam pačiam per paskutines dienas nebuvo labai lengva, nors politikas tvirtino Lietuvai ir jos žmonėms nieko bloga nepadaręs.

„Man buvo mestas nepasitikėjimo šešėlis. Suduotas skaudus smūgis. Neturiu net galimybės apsiginti, nes nežinau, kuo konkrečiai esu kaltinamas. Greitai ir paprastai savęs apginti šiandien negaliu“, – tvirtino V.Gedvilas.

Tačiau jis teigė padarysiantis viską, kad įrodytų esąs teisus ir nekaltas. „Kiek beužtruktų, kiek bekainuotų“, – teigė „darbietis“.

VIDEO: Vydo Gedvilo pareiškimas dėl ministro posto

Jis tikino ketinantis kreiptis į teismą, tačiau nenurodė, ką konkrečiai skųs.

Kito kandidato iki šiol neturėjo

Darbo partija iki šiol nerodė jokios iniciatyvos kelti kitą kandidatą į švietimo ir mokslo ministrus.

Ne, Darbo partija to daryti nesiūlė. Tai jo asmeninis sprendimas, kurį gerbiame, – sakė V.Bukauskas.

Laikinasis partijos pirmininkas Valentinas Bukauskas tvirtino, kad V.Gedvilas sprendimą atsiimti kandidatūrą priėmė pats, be partijos patarimo.

„Ne, Darbo partija to daryti nesiūlė. Tai jo asmeninis sprendimas, kurį gerbiame. Aš, kaip laikinasis pirmininkas jo prašiau, kad dar būtų svarstoma, bet tai yra jo sprendimas“, – teigė V.Bukauskas. 

Darbo partijos laikinojo pirmininko teigimu, V.Gedvilas tik po vidurdienio paskambino ir pasakė, kad pretenduoti būti ministru nebenori.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Valentinas Bukauskas
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Valentinas Bukauskas

„Darbo partija gerbia tokį sprendimą. Tik noriu pažymėti, kad Darbo partijos prezidiumas vieningai palaikė V.Gedvilą. Jo kandidatūra tenkino ir ministrą pirmininką, kaip atsakingą už Vyriausybės darbą“, – kalbėjo V.Bukauskas.

Partija dar trečiadienį ketina ketina susirinkti prezidiumo posėdyje ir nuspręsti, ką kitą siūlyti į ministrus. Partija vėl ketina rinktis tik iš „darbiečių“ ir siūlyti tik vieną kandidatą.

STT rado dar informacijos

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) trečiadienį perdavė ministrui pirmininkui Algirdui Butkevičiui papildomą informaciją apie Darbo partijos siūlytą kandidatą į švietimo ir mokslo ministrus V.Gedvilą, pranešė tarnybos vadovas. Pasak STT, prezidentė šios informacijos iki šiol nebuvo gavusi.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė praėjusią savaitę atsisakė V.Gedvilą skirti švietimo ir mokslo ministru, argumentuodama STT pateikta įslaptinta informacija. Premjeras savo ruožtu tuomet teigė, kad STT pažymoje esanti medžiaga negali užkirsti kelio „darbiečiui“ gauti postą.

Šią savaitę premjeras paprašė STT raštu pateikti papildomą informaciją, kurią jis sakė išgirdęs per susitikimą su Prezidente.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min