Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vykdyti misiją Afganistane pasirengusi jau dešimtoji Lietuvos karių pamaina

Pratybose
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Pratybose
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo vadovaujama vertintojų grupė pripažino Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės dešimtąją karių pamainą (PAG-10) pasirengusia vykdyti užduotis misijos rajone.

Kaip informuoja Krašto apsaugos ministerija, visą savaitę kariniame Kairių poligone (Klaipėdos r.) vyko vertinamųjų pratybų „PAG-10 iššūkis“ aktyvioji fazė. Jos metu kariai mokėsi, kaip veikti įvairiose situacijose misijos rajone. Šiose pratybose visos situacijos vyko realioje vietovėje bei mokomajame lauke ir buvo panašios į tas, kurias kariai vykdys misijos metu. Patruliuodami kariai per dieną įveikdavo panašius atstumus, kokius teks įveikti Goro provincijoje.

Pratybų metu buvo vertinami daugiau nei keturis mėnesius vykusio PAG-10 karių pasirengimo rezultatai. Pratybos buvo organizuotos Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadovybės,  vieneto pasirengimą vertino Jungtinio štabo sudaryta ir vadovaujama vertintojų grupė.

Pratybų metu buvo vykdomas padalinių judėjimas vietovėje, sužeistųjų evakuacija, imituojamos vietinių gyventojų demonstracijos, sprogstamieji užtaisai ant kelių, stovyklos apšaudymas, darbas su vyriausybinėmis ir nevyriausybinėmis organizacijomis, susitikimai su vietinės administracijos atstovais ir kitos užduotys.

Dalyvavo Kroatijos ir Ukrainos kariai

Pratybose taip pat dalyvavo Kroatijos ir Ukrainos kariai, kurie kartu su PAG-10 pusę metų tarnaus Goro provincijoje. Vienas Kroatijos karininkų jau yra tarnavęs Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupėje kartu su Lietuvos kariais.

„Kroatijos kariai yra sukaupę patirties tarnaudami savo ankstesnėse pozicijose, yra patikimi ir motyvuoti, todėl esu tikras, kad Kroatijos kariai bus rimta parama PAG“, – sako vyriausiasis nacionalinis Kroatijos atstovas majoras Miljenko Tomicius, kuriam misija Afganistane bus jau trečioji jo karjeroje.

Į misiją vyks savanoriai

PAG-10 yra formuojama Lietuvos kariuomenės savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės karių pagrindu, dalį personalo sudaro kitų rinktinių bei Lietuvos kariuomenės padalinių kariai.

Nemaža dalis, tarnybai Afganistane besiruošiančių, karių jau turi tarptautinių misijų patirties, yra tarnavę Balkanų regione, Irake, Afganistane.

Trečdalis į misiją besiruošiančio išvykti kontingento narių - kariai savanoriai, misijos laikotarpiu Lietuvoje paliekantys ne tik savo šeimas, artimuosius bet ir civilinius darbus, studijas mokslo įstaigose.

Planuojama, kad PAG-10 misiją Afganistano Goro provincijoje perims lapkričio mėnesio viduryje.

Lietuvos vadovaujama PAG misija Afganistano Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 m. birželio mėnesį. Pagrindinė PAG užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti. PAG - NATO Tarptautinėms saugumo paramos pajėgoms priklausanti Lietuvos vadovaujama misija.

Bendroje karių ir civilių misijoje be Lietuvos taip pat dalyvauja Danijos, Gruzijos, Japonijos, JAV, Kroatijos, Rumunijos ir Ukrainos atstovai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min