Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vyksta pasirengimas NATO pratyboms „Steadfast Jazz 2013“

Šaltinis: 15min
0
A A

Lapkričio 13–14 d. Lietuvos kariuomenės Jungtiniame štabe vyksta NATO pratybų „Tvirtas džiazas 2013“ („Steadfast Jazz 2013“), kurios kitų metų rudenį vienu metu vyks keliose NATO šalyse, tarp jų – ir Baltijos, planavimo grupės susitikimas.

Per šias pratybas bus vertinama (sertifikuojama) NATO šalių karinių vienetų, priskirtų budėti  NATO greitojo ragavimo pajėgose 2014 metais, parengtis.

Šios pratybos išskirs ir tuo, kad Baltijos šalyse šios pratybos bus sujungtos su Baltijos šalių pasirengimo teikti priimančiosios šalies paramą NATO sąjungininkams pratybomis „Baltijos šeimininkas 2013“ („Baltic Host 2013“). NATO greitojo reagavimo pajėgų pasirengimo reaguoti į galimas krizes vertinimo pratybose „Tvirtas džiazas“  bus  naudojamas NATO 5-ojo straipsnio operacijų  (kolektyvinės gynybos) scenarijus.

„Pratybų „Baltijos šeimininkas 2013“ integravimas į platesnes NATO pratybas perkels jas į aukštesnį  lygmenį, nes per pratybas bus užtikrinama sąveika ne tik regiono mastu, bet ir su aljanso pajėgomis.

Tai taip pat leis žymiai patobulinti Baltijos šalių pasirengimą teikti priimančiąją paramą“, – sakė Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Vilmantas Tamošaitis.

Per pratybas „Tvirtas džiazas 2013“  į karinius poligonus Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Lenkijoje taip pat bus perdislokuota dalis NATO greitojo reagavimo pajėgoms priskirtų  karinių vienetų ir valdymo elementų. 

Vilniuje vykstančiame pratybų „Tvirtas džiazas 2013“ planavimo grupės susitikime, be Baltijos šalių  atstovų, taip pat  dalyvauja atstovai iš NATO Vyriausiosios jungtinių pajėgų Europoje vadavietės (SHAPE), NATO jungtinių pajėgų vadavietės Brunsume (Allied Joint Force Command Brunssum), Jungtinio kovinio rengimo centro, Jungtinių Amerikos Valstijų pajėgų Europoje (USAEUR) vadavietės, kitų NATO ir sąjungininkų karinių pajėgų institucijų.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min