Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vyriausybė apsisprendė dėl algų valdininkams mažinimo, o dėl biudžetininkų – dar ne

Profsąjungų bado akcija prie Seimo
Gedimino Gasiulio/15min. nuotr. / Profsąjungų bado akcija prie Seimo
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybės tarnautojams ir pareigūnams algos nuo rugsėjo turėtų mažėti diferencijuotai, o kiti biudžetininkai verdikto dar nesulaukė.

Per penktadienio posėdį Vyriausybė nutarė bazinį mėnesio atlyginimą mažinti 5 proc. – nuo 475 Lt iki 450 Lt. Sumažinus šį dydį, atlyginimai mažės valstybės tarnautojams, pareigūnams, politikams bei teisėjams.

Daugiau uždirbantiems papildomai bus mažinami atlyginimas ir kvalifikaciniai klasių priedai. Numatoma, kad tarnautojams, kurių kategorija yra 11–15, pareiginiai koeficientai mažės 0,5 proc. kiekvienai aukštesnei kategorijai, o nuo 15 kategorijos – dar po 1 proc.

Šis sprendimas, jei jam pritars Seimas, galiotų iki 2011 metų.

Saugo mažiau uždirbančius

Ministrų kabinetas, remdamasis specialios iš Vyriausybės ir profesinių sąjungų atstovų sudarytos darbo grupės išvadomis, nutarė, kad atlyginimai daugiau nei 5 proc. mažės visiems valstybės tarnautojams, kurių kategorija yra 11-a ir aukštesnė.

Parengtose Valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos bazinio dydžio įstatymo pataisose numatyta, kad nuo 11-os iki 15-os kategorijos tarnautojams po 0,5 proc. mažės pareiginiai koeficientai kiekvienai aukštesnei kategorijai, nuo 15 kategorijos – dar po 1 proc.Mokytojų bendruomenė, išgirdusi apie algų mažinimą, vėl tapo kaip bičiu avilys. Pirma mintis – nuo rugsėjo pirmosios nepradėti mokslo metų, – teigė R.Osipavičiūtė.

Politikams alga kerpama daugiau – šalia 5 proc. sumažinimo, atlyginimas mažės dar dešimčia procentų.

Sustabdė nutarimą dėl biudžetininkų

Ministrų kabinetas šiandien sustabdė savo nutarimą dėl biudžetininkų bazinės algos mažinimo nuo 128 iki 115 Lt, tačiau naujo sprendimo dar nepriėmė – tai bus padaryta ateinančią savaitę.

„Artimiausiu metu su biudžetininkų profsajungomis svarstysime tokio pat atlyginimo mažinimo kaip valdininkams klausimą. Principas tas pats: atsisakome vienodo mažinimo visiems ir bandome apsaugoti mažiausiai uždirbančius, bet bendras finansinis efektas turi būti panašus, kaip buvo planuojama“, – aiškino premjeras Andrius Kubilius.

Pasak premjero, jei Seimas pritars šiems sumažinimams, apie algų karpymą nereiks galvoti bent iki kitų metų pabaigos. Šie algų mažinimai padės sutaupyti apie 250 mln. Lt biudžeto lėtų šiemet bei apie 600 mln. Lt ateinančiais metais.

Mokytojai nerimsta

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkė Rūta Osipavičiūtė teigė, kad   nieko naujo iš Vyriausybės neišgirdo – tai, kad bus atšauktas nutarimas dėl biudžetininkų atlyginimo, jie žinoję jau anksčiau.

„Mokytojų bendruomenė, išgirdusi apie algų mažinimą, vėl tapo kaip bičiu avilys. Pirma mintis – nuo rugsėjo pirmosios nepradėti mokslo metų“, – kalbėjo R.Osipavičiūtė. Anot jos, jei būtų įsigaliojęs šiandien atšauktas Vyriausybės nutarimas, mokytojų atlyginimai būtų sumažėję 300–600 Lt, o jaunas pedagogas į rankas gautų 1000–1200 Lt.

Gali atšaukti bado akciją

Tuo tarpu Lietuvos vidaus reikalų sistemos respublikinės profesinės sąjungos (LVRSRPS) pirmininkė Loreta Soščekienė teigė, kad nors pareigūnų algos koeficientai sumažinti, dar ne viskas prarasta – esą diskusija toliau virs Seime.

Pasak profsąjungų atstovių, atšaukus nutarimą dėl biudžetininkų algų mažinimo, šiuo metu prie Seimo vykstanti bado akcija gali būti nutraukta. Sprendimas bus aiškus po pietų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min