Dabar populiaru
Publikuota: 2013 spalio 2d. 17:00

Vyriausybė finansines problemas spręs jas atidėdama

Temidė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Temidė

Trečiadienį Vyriausybės posėdyje pritarta Teisingumo ministerijos pasiūlymams įteisinti galimybę atidėti teismų sprendimų, kuriais iš Lietuvos valstybės priteistos mokėtinos sumos, vykdymą iki kitų biudžetinių metų kovo 1 d.

Tokias Administracinių bylų teisenos įstatymo ir Civilinio proceso kodekso pataisas iniciavusi Finansų ministerija būtinybę keisti šiuos teisės aktus motyvuoja praktinėmis problemomis, kurios kyla tais atvejais,  kad teismai iš Lietuvos valstybės priteisia mokėti dideles sumas, o tokios sumos nenumatytos patvirtintame einamųjų metų valstybės, „Sodros“ ar Privalomojo sveikatos draudimo biudžeto biudžete. 

„Šios pataisos neįpareigos teismų visais atvejais atidėti iš valstybės priteistų sumų išmokėjimus“, – sakė J.Bernatonis.

„Šios pataisos neįpareigos teismų visais atvejais atidėti iš valstybės priteistų sumų išmokėjimus. Teismas, nagrinėjantis piliečio ir valstybės ginčą bei sprendžiantis dėl teismo sprendimo vykdymo atidėjimo, kiekvienu konkrečiu atveju vertins abiejų šalių turtinę padėtį, taip pat kitas bylai svarbias aplinkybes. Dėl šio siūlomo teisinio reguliavimo tikrai nenukentės labiausiai pažeidžiamos asmenų grupės“, – sako teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Pagal Administracinių bylų teisenos įstatymo nuostatas teismo sprendimas, kuriuo skundas ar prašymas yra patenkinamas, turi būti įvykdytas per 15 dienų ar teismo nustatytą terminą, o neįvykdyti teismo sprendimai dėl žalos atlyginimo, taip pat teismo priteistų sumų ir nesumokėtų baudų išieškojimo vykdomi Civilinio proceso kodekso nustatyta tvarka (pasitelkus antstolius).

Teisingumo ministerijos pasiūlytas teisinis reglamentavimas leistų teismams, gavus motyvuotą atsakovo prašymą, atidėti iš Lietuvos valstybės priteistos sumos išmokėjimą iki kitų biudžetinių metų kovo 1 d. Tokią teismo nutartį dėl sprendimo vykdymo atidėjimo ar išdėstymo, taip pat dėl sprendimo vykdymo tvarkos pakeitimo būtų galima skųsti paduodant atskirąjį skundą.

Konstitucinis Teismas yra konstatavęs, kad valstybės biudžeto lėšų tam tikroms reikmėms pakankamumo klausimas yra glaudžiai susijęs su valstybės biudžeto planavimo ir kartu su visuomenės poreikių įvertinimo, jų subalansavimo su visuomenės ir valstybės galimybėmis, taigi socialinio ir ekonominio tikslingumo, klausimais.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min