Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vyriausybė grąžino įgaliojimus

Vyriausybė grąžino įgaliojimus prezidentei.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vyriausybė grąžino įgaliojimus prezidentei.
Šaltinis: 15min
0
A A

Premjeras Algirdas Butkevičius inauguruotai antrai kadencijai prezidentei Daliai Grybauskaitei grąžino Vyriausybės įgaliojimus. Įteikdamas dokumentus A.Butkevičius D.Grybauskaitei padovanojo gėlių.

Pagal Konstituciją, po to, kai Vyriausybė įgaliojimus grąžina, prezidentas paveda jai laikinai dirbti toliau. Tai šeštadienį D.Grybauskaitė ir padarė.

Paskui prezidentas per 15 dienų teikia Seimui svarstyti įgaliojimus grąžinusios premjero kandidatūrą. Kai Seimas pritaria premjero  kandidatūrai ir prezidentas paskiria premjerą, jei premjero  pateiktoje ir prezidento patvirtintoje Vyriausybėje nepasikeitė daugiau nei pusė iki įgaliojimų grąžinimo dirbusių ministrų, Vyriausybė iš naujo gauna įgaliojimus veikti pagal Seimo anksčiau patvirtintą programą.

Jeigu Seimas nepritaria Ministro Pirmininko kandidatūrai, Vyriausybė privalo atsistatydinti.

Šioje Vyriausybėje keistis mažiausiai trys ministrai. Dėl to, kad Valentinas Mazuronis tapo Europos parlamentaru bus ieškoma naujo aplinkos, kurį turi pasiūlyti partija „Tvarka ir teisingumas“. Juo gali tapti su prezidente jau susitikęs telšiškis Kęstutis Trečiokas.

Taip pat bus ieškoma naujo sveikatos apsaugos ministro, nes socialdemokratas Vytenis Povilas Andriukaitis išvyksta dirbti eurokomisaru.

Taip pat keistis žemės ūkio ministras. Atsistatydinus „darbiečiui“ Vigilijui Juknai, į šias pareigas greičiausiai bus siūloma Seimo narė Virginija Baltraitienė.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min