Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vyriausybė išgirdo išeivius: Užsienio lietuvių reikalų koordinavimo komisijos nenaikins

Pasaulio lietuvių bendruomenės suvažiavimo akimirka
PLB nuotr. / Pasaulio lietuvių bendruomenės suvažiavimo akimirka
Šaltinis: BNS
0
A A

Vyriausybė išgirdo užsienio lietuvių balsą ir nusprendė nenaikinti, kaip buvo suplanavusi, Užsienio lietuvių reikalų koordinavimo komisijos.

„Nors yra nuostata tas komisijas naikinti, visgi padarome išimtį būtent dėl šios komisijos, nenorime nereikalingų įtampų su Pasaulio lietuvių bendruomene“, – BNS sakė premjero Sauliaus Skvernelio patarėjas Deividas Matulionis.

Pasak D.Matulionio, artimiausias komisijos posėdis tikriausiai bus šaukiamas rudenį.

Tikrai yra daug temų ir nusprendėm, kad simboliškai tai svarbi komisija Pasaulio lietuvių bendruomenei, lai ji lieka.

„Norėtųsi kalbėtis visais diasporai svarbiais klausimais, taip pat klausimais, kaip pagerinti sąlygas iš užsienio atvykstantiems lietuviams sugrįžti į Lietuvą. Tikrai yra daug temų ir nusprendėm, kad simboliškai tai svarbi komisija Pasaulio lietuvių bendruomenei, lai ji lieka, rudenį galbūt organizuosim jos posėdį“, – kalbėjo patarėjas.

Pasak D.Matulionio, bendradarbiavimas su užsienio lietuviais nesustotų nepriklausomai nuo to, veiktų ar neveiktų speciali komisija, tačiau atsižvelgus į užsienio lietuvių išsakytus nuogąstavimus ji paliekama.

„Ar komisija yra, ar nėra, mes pasiruošę bendradarbiauti visais klausimais, bet kadangi tai yra formalus forumas, kur visada susitikdavo Vyriausybėje, galbūt susidarė įspūdis PLB, kad mes tokiu atveju (panaikinus komisiją) mažiau dėmesio skirsime problemoms, todėl nusprendėm, kad padarom išimtį ir judam į priekį“, – sakė D.Matulionis.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Deividas Matulionis
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Deividas Matulionis

Užsienio reikalų ministerija premjero pavedimu buvo parengusi nutarimo projektą, kuriuo siūlyta naikinti Užsienio lietuvių reikalų koordinavimo komisiją. Pagal dokumento lydraštį, komisiją siūlyta naikinti siekiant sumažinti administracinę naštą, taip pat nurodyta, kad Vyriausybė „glaudžiai bendradarbiauja su Pasaulio lietuvių bendruomene, susitikimus rengdama pagal poreikį“.

Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) pirmininkė Dalia Henke sveikina šį Vyriausybės sprendimą bei vadina logišku ir racionaliu.

Tai protingas ir racionalus sprendimas, džiaugiamės, kad ir premjeras, ir patarėjai, ir Vyriausybė priėmė sprendimą tęsti užsienio lietuvių reikalų koordinacinės komisijos veiklą.

„Tai protingas ir racionalus sprendimas, džiaugiamės, kad ir premjeras, ir patarėjai, ir Vyriausybė priėmė sprendimą tęsti užsienio lietuvių reikalų koordinacinės komisijos veiklą, nes tai ryšys, kur oficialiuose rėmuose galima išvystyti ir politinius sprendimus, susijusius su užsienyje gyvenančių lietuvių klausimais, problemomis, sugrįžimo tematika“, – BNS sakė D.Henke.

„Svarbiausia šiomis dienomis pažiūrėti į emigraciją teigiamu žvilgsniu, kad pasaulyje turime tiek daug ambasadorių, tai mūsų talentai, gabūs žmonės, dirbantys užsienio rinkose, ir turi būti užtikrintas teigiamas, kokybiškas ryšio palaikymas su Lietuva, institucijomis, ir su Vyriausybė, ir su Seimu, todėl sveikiname ir džiaugiamės šiuo racionaliu sprendimu“, – pabrėžė PLB vadovė.

Asmeninio archyvo nuotr./Dalia Henke
Asmeninio archyvo nuotr./Dalia Henke

Užsienio reikalų ministerijai parengus projektą dėl Užsienio lietuvių reikalų koordinavimo komisijos panaikinimo Pasaulio lietuvų bendruomenė paskelbė poziciją, kad komisijos naikinimas kardinaliai sumažins vykdomosios valdžios bendravimą su diaspora, o siūlomos alternatyvos neužtikrins efektyvaus bendradarbiavimo.

„Panaikinus konkrečiai sureguliuotą struktūrą, leidusią vykdyti diasporos ir vykdomosios valdžios dialogą, komunikacija taps mažiau konstruktyvi, dubliuosis. Turinio paklausimai, iniciatyvos bus pakartotinai teikiami skirtingiems vykdomosios valdžios subjektams“, – tuomet teigė D.Henke.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min