Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 26d. 13:28 , Atnaujinta: 2021 gegužės 26d. 14:11

Karantinas pratęstas iki liepos, laukia pokyčiai ir dėl galimybių paso

Penktadienis Vilniaus senamiestyje
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr. / Penktadienis Vilniaus senamiestyje

Vyriausybė trečiadienio posėdyje pratęsė karantiną iki liepos 1 dienos. Ministrų kabinetas kiek pakeitė galimybių paso naudojimo tvarką – nustatyta, kad šis dokumentas galios tris paras po neigiamo PGR testo. Tiesa, atlikus antigeno testą, jis, kaip ir iki šiol, galios tik parą.

Trečiadienį ministrų kabinetas pritarė visai eilei karantino režimo pakeitimų, jie palies ir galimybių pasą. Visi priimti pokyčiai įsigalios nuo birželio 1 dienos.

Premjerė Ingrida Šimonytė vylėsi, kad tai – paskutinis kartas, kada tenka pratęsti karantino režimą.

Kartu Vyriausybės vadovė pripažino, kad nors situacija gerėja, ji gerai atrodo tik palyginus su neseniai buvusia visai prasta padėtimi.

Trečiadienį taip pat buvo pritarta palengvinimams verslui, kurie liečia barus, kavines, prekybos vietas, apie juos daugiau skaitykite čia.

Galimybių pasas

Patikslintos sąlygos, kada asmenys gali gauti galimybių pasą atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą atsakymą:

 • Ne anksčiau nei prieš 72 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus SARS-CoV-2 PGR tyrimą arba ne anksčiau nei prieš 24 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus antigeno testą;
 • Sutrumpintas vakcinavimo „COVID-19 Vaccine Janssen“ terminas nuo 4 iki 2 savaičių.

Sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio teigimu, bus stebima, ar mobilieji punktai „paveš“ padidėjusius srautus. Jei jie didės labai smarkiai, bus kalbamasi su savivaldybėmis dėl galimybės plėsti testavimo apimtis.

Būriavimasis, artimi kontaktai ir asmeninės šventės

 • Privačiose ir viešose uždarose vietose asmenų kontaktai ribojami iki 10 asmenų arba dviejų šeimų ir (ar) dviejų namų ūkių narių, o atvirose vietose – asmenų skaičius neribojamas.
 • Laidotuvėse uždarose erdvėse gali dalyvauti iki 50 asmenų.
 • Kai kartu būna tik asmenys, turintys galimybių pasą, jų skaičius neribojamas.

Viešasis transportas

 • Keliavimas miesto, tarpmiestinio ir priemiestinio reguliaraus susisiekimo keleivinio transporto maršrutais, taip pat specialiaisiais ir užsakomaisiais reisais vykdomas reguliuojant srautus ir užtikrinant apsaugos priemonių naudojimą.

Darbo organizavimo sąlygos

 • Darbas valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose bei privačiame sektoriuje organizuojamas ir klientai aptarnaujami ribojant srautus bei naudojant apsaugos priemones, arba nuotoliniu būdu.

Paslaugų teikimas

 • Suvienodintos paslaugų teikimo sąlygos, užtikrinant 10 kv.m paslaugos teikimo plotą vienam paslaugos gavėjui.

Laisvalaikio, sporto klubų ir laisvalaikio paslaugos

 • Leista teikti laisvalaikio paslaugas, užtikrinant 20 kv. m paslaugos teikimo plotą vienam paslaugos gavėjui.

Kino teatrų ir teatro renginiai

 • Nustatytos bendros sąlygos – užtikrinti srautų valdymo ir apsaugos priemonių naudojimo sąlygas bei bilietų platinimą elektroniniu būdu ir (arba) žiūrovų registravimą bei kontroliuoti žiūrovų patekimą į renginio vietą.

Renginiai be galimybių paso

 • Uždarose erdvėse organizuojamuose renginiuose gali dalyvauti ne daugiau nei 250 žiūrovų, jie renginį stebi tik iš sėdimų vietų, užpildoma ne daugiau kaip 50 proc. visų sėdimų vietų.
 • Atvirose erdvėse organizuojamuose renginiuose gali dalyvauti neribotas skaičius žiūrovų, kurie renginį stebi tik iš sėdimų vietų.
 • Abiem atvejais dalyviai privalo dėvėti kaukes, prekiauti maistu ir gėrimais bei teikti kitas paslaugas renginių vietose draudžiama.

Renginiai su galimybių pasu

 • Uždarose erdvėse organizuojamuose renginiuose gali dalyvauti ne daugiau nei 2 000 žiūrovų, kurie gali tik sėdėti, užpildant ne daugiau kaip 75 proc. visų sėdimų vietų, kaukių dėvėjimas būtinas.
 • Uždarose erdvėse organizuojamuose renginiuose – Lietuvos nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės kontrolinėse rungtynėse ir FIBA Olimpinio atrankos turnyro 2020 rungtynėse, kai renginyje dalyvauja tik asmenys, turintys galimybių pasą, jie žiūrovai renginį stebi tik sėdėdami, užpildoma ne daugiau kaip 75 proc. visų sėdimų vietų, kaukių dėvėjimas būtinas.
 • Atvirose erdvėse organizuojamuose renginiuose gali dalyvauti neribotas skaičius žiūrovų.

Kultūros įstaigos, bibliotekos, muziejai, repeticijos

 • Nustatyta, kad uždarose erdvėse užtikrinamas 10 kv. m lankomas plotas vienam asmeniui (išskyrus, kai lanko tik asmenys, turintys galimybių pasą), atvirose erdvėse netaikomas ploto vienam asmeniui ir asmenų skaičiaus ribojimas bei užtikrinamas apsaugos priemonių dėvėjimas.

Švietimo veiklos organizavimas ir vykdymas

 • Leista ugdymą mokyklose pagal pagrindinio ugdymo ir vidurinio ugdymo programas (išskyrus baigiamųjų klasių) vykdyti mišriu būdu.
 • Savivaldybėse, kuriose 14 dienų COVID-19 ligos sergamumo rodiklis 100 000 gyventojų yra daugiau kaip 200 atvejų privalomi pradinio ir vidurinio ugdymo moksleivių ir įstaigos darbuotojų profilaktiniai tyrimai. Antraip mokslas ir darbas gali vykti tik nuotoliniu būdu.

Išimtys dėl kaukių dėvėjimo

 • Apsauginių veido kaukių nereikia dėvėti vaikams, dalyvaujantiems vaikų stovyklose.
 • Kaukių galima nedėvėti kai šalia nėra kitų asmenų, išskyrus šeimos narius. Dabar galioja įpareigojimas dėvėti kaukes, jei mažiau kaip 2 metrų spinduliu aplink yra kitų, ne šeimos ūkiui, priklausančių žmonių.

Atvykimas į Lietuvą

Išplėstas užsieniečių, galinčių atvykti be leidimų, ratas.

 • Atvykti į Lietuvą gali užsieniečiai, kurie yra Lietuvos Respublikos piliečio ar užsieniečio, turinčio teisę gyventi Lietuvoje patvirtinantį dokumentą, sutuoktinis, asmuo, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis (toliau – partneris), artimasis giminaitis (tėvai (įtėviai), vaikai (įvaikiai), seneliai, vaikaičiai, broliai, seserys) (toliau – artimasis giminaitis), įskaitant sutuoktinio arba partnerio artimuosius giminaičius, ar globėjas.
 • Užsieniečiai, atvykstantys į Lietuvą dalyvauti sutuoktinio, partnerio, artimųjų giminaičių, įskaitant sutuoktinio ar partnerio artimuosius giminaičius, ar globėjo laidotuvėse.
 • Diplomatų artimieji giminaičiai.
 • NATO ir NATO šalių kariniuose vienetuose tarnaujančių asmenų ir juos aptarnaujančio personalo artimieji giminaičiai.

Praėjusią savaitę Vyriausybė palengvino karantino režimą ir leido didesnių žmonių grupių kontaktus, didesnius renginius, leido ilgiau veikti kavinėms ir barams.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai: 47

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Video

05:21
01:30
01:44

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min