Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 16d. 23:16

Vyriausybė: KT doktrina leidžia laikinai mažinti pensijas

Premjeras Andrius Kubilius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Premjeras Andrius Kubilius

Vyriausybė pareiškė, kad Konstitucinio Teismo doktrina leidžia laikinai – finansinės krizės metu – mažinti pensijas.

Tačiau pensijos gali būti mažinamos laikantis kelių principų – tai turi būti daroma laikinai, taikoma visoms grupėms ir atitikti proporcingumo principą.

Tokias išvadas padarė Ministro pirmininko tarnybos Teisės skyrius, pateikęs premjerui Andriui Kubiliui išaiškinimus dėl socialinio draudimo pensijų mažinimo ir kompensavimo konstitucinės doktrinos, pranešė Ministro pirmininko tarnybos Spaudos tarnyba.

Numatomų mažinti senatvės pensijų kompensacijų ir jų konstitucingumo klausimas iškilo praėjusią savaitę per D.Grybauskaitės susitikimą su valdančiosios koalicijos atstovais bei ministrais.

Prezidentės nuomone, senatvės pensijų, kurios sudaro palyginti nedidelę visų pensijų dalį, mažinimas, nenumatant kompensavimo tvarkos, pažeistų Konstituciją. Jos teigimu, visi panašūs ieškiniai teismuose būtų patenkinti.

„Tokios priemonės nėra patenkinamos, todėl esu griežtai nusiteikusi ginti labiausiai pažeidžiamus visuomenės sluoksnius, atsižvelgdama į tai, kad yra sunkmetis ir kai kurias išmokas būtina mažinti, bet tam Konstitucija numato kompensavimo mechanizmus“, – praėjusią savaitė viešai kalbėjo prezidentė.

Pasak Vyriausybės pranešimo, pažymoje išnagrinėtos dvi konstitucinės doktrinos – dėl laikino pensijų mažinimo ekonominės krizės laikotarpiu ir dėl kompensavimo tvarkos, kai pertvarkoma pensijų sistema.

„Mes konstatavome (įstatymo projekto aiškinamajame rašte Seimui – BNS), kad, atsižvelgiant į šiuo metu valstybėje susidariusią krizinę finansinę situaciją ir remiantis krizės laikotarpiui skirtu Konstitucinio Teismo išaiškinimu, valstybė turi prievolę nustatyti tokį teisinį reguliavimą, kuris apsaugotų svarbias konstitucines vertybes, tai yra, išlaikytų pusiausvyrą tarp asmens ir visuomenės interesų, leistų užtikrinti pakankamas lėšas įvykdyti valstybės prisiimtiems esminiams įsipareigojimams išmokų gavėjų atžvilgiu, tai reiškia, garantuotų savalaikį nors ir sumažintų, bet gyvybiškai svarbių išmokų finansavimą“, – sakė A.Kubilius.

Vyriausybė siūlo mažinti senatvės pensijas 4–10 proc., o dirbantiems pensininkams – iki 70 proc.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min