Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 11d. 13:35

Vyriausybė leido pradinukams nedėvėti kaukių, uždraudė suteikti patalpas privatiems renginiams

Kaukės iliustracija
Arno Strumilos / 15min nuotr. / Kaukė

Trečiadienį ministrų kabinetas šiek tiek pakoregavo Lietuvoje galiojančio karantino tvarką: pradinukai ir darželinukai galės ugdytis be kaukių, o laisvalaikio ir kultūros vietų savininkai negalės mokamai ar nemokamai suteikti patalpų privatiems renginiams. Šie ir kiti trečiadienį patvirtinti pakeitimai turėtų įsigalioti nuo ketvirtadienio.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sakė, kad pakeitimai daromi atsižvelgiant į aktualijas.

Vyriausybė nusprendė, kad vaikams, vyresniems nei 6 metai, ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo metu nereikėtų dėvėti veido kaukių.

Iki šiol karantino metu buvo reikalaujama, kad vyresni kaip 6 metų asmenys viešose vietose su menkomis išimtimis būtų su kaukėmis.

„Surinkome daug informacijos iš įvairių valstybių, praktika skirtinga – kai kur privaloma dėvėti kaukes, kitur nenustatoma rekomendacijų. Tarptautinės organizacijos iki 5 metų amžiaus vaikams griežtai nerekomenduoja dėvėti kaukių“, – motyvus dėstė ministras.

A.Veryga: laisvalaikio vietos bandė apeiti tvarką

Pagal šiuo metu galiojančią nuostatą, draudžiamas kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymas.

Vyriausybė papildomai nuo ketvirtadienio uždraudė laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigoms nuomoti, ar perduoti neatlygintinai naudotis patalpomis privatiems renginiams, šventėms ir kitiems susibūrimams organizuoti.

Anot A.Verygos, tai daroma pastebėjus, kad atsirado bandymų apeiti draudimus.

Vyriausybė trečiadienį leido maitinimo paslaugą teikti ne tik įmonėse ar įstaigose, kur vyksta pamaininis darbas, darbuotojams, bet ir ruošti maistą mokyklose, ligoninėse, krašto apsaugos, pataisos įstaigose, tardymo izoliatoriuose ir kt.

Taip pat ministrų kabinetas sutiko, kad įsakmiau būtų nurodyta būtinybė valdyti žmonių srautus bei naudoti asmens apsaugos priemones bibliotekose, valstybės institucijose, kuriose vyksta nenuotolinis darbas.

Komentarai: 3

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

00:21
01:42
43:18

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min