TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vyriausybė mažina socialines stipendijas gaunančiųjų studentų

Studentai Mantas ir Roberta liks vasaroti Klaipėdoje.
Studentai
Šaltinis: BNS
0
A A

Socialinės stipendijos iki metų pabaigos bus privalomai mokamos tik tiems studentams, kurių pajamos ar jų šeimų pajamos itin mažos ir kuriems priklauso socialinė pašalpa.

Tuo metu kitoms grupėms, kurioms iki šiol socialinės stipendijos taip pat priklausė, nuo šiol  galės būti mokamos tik tuo atveju, jei aukštosioms mokykloms liks lėšų išmokėjus stipendijas socialiai remtiniems studentams.

Už stipendijų gavėjų ribų laikinai – iki 2009-ųjų pabaigos – paliekami vaikus auginantys ir iš daugiavaikių šeimų kilę studentai bei asmenys, studijuojantys pagal laipsnio nesuteikiančias studijų programas, išskyrus rezidentūrą. Jiems aukštosios mokyklos, anot Vyriausybės nutarimo, galės skirti socialinę stipendiją, tačiau neprivalės. Jos taip pat galės skirti vienkartinę socialinę stipendiją.

Tokiam Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) parengtam projektui trečiadienį posėdyje pritarė Vyriausybė.

ŠM ministras Gintaras Steponavičius teigia, kad šiuo sprendimu siekiama sukoncentruoti paramą ją turintiems gauti jaunuoliams ir užkirsti kelią ją gauti turtine padėtimi nesiskundžiantiems, bet, pavyzdžiui, vaikus auginantiems studentams. Esą mokant jiems nebūtinas socialines stipendijas pritrūkdavo lėšų skatinamosioms stipendijoms.

„Kartais nepriklausomai nuo savo turtinės padėties su prabangiais automobiliais, bet turintys vaikų studentai – tokia buvo nuostata – atvažiuoja socialinių stipendijų“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio kalbėjo ministras.

Nutarimas galioja tik valstybinėms aukštosioms mokykloms, socialines stipendijas gali gauti tik nemokamai besimokantieji.

Iki 2010 metų sausio 1-osios ŠMM turi parengti socialinių stipendijų mokėjimo studentams tvarkos aprašą, kuriuo bus siekiama optimizuoti šių stipendijų administravimą.

Anot G.Steponavičiaus, kitais metais socialinės stipendijos turėtų būti skiriamos ir nevalstybinėms aukštosioms mokykloms, nes jose taip pat yra su studento krepšeliais, tai yra nemokamai studijuojančių jaunuolių.

Socialinę stipendiją sudaro 3 bazinės socialinės išmokos (BSI) – 390 litų.

Tuo metu, anot Vyriausybės, lėšos skatinamosioms stipendijoms yra įskaičiuotos į studijų kainą – kiekviename studijų krepšelyje jos sudaro 2,5 bazinių socialinių išmokų (325 litus).

Švietimo ir mokslo ministerija siūlo aukštosioms mokykloms skatinamąsias stipendijas skirti tik geriausiai besimokantiems studentams, tokiu atveju šių stipendijų dydis galėtų siekti 400–800 litų.

Skatinamųjų stipendijų skyrimo studentams tvarką nustatys pačios aukštosios mokyklos.

Valstybės finansuojamiems studentams, kurie įstojo į aukštąsias mokyklas iki 2009 m. ir neturi studijų krepšelio, lėšos skatinamosioms stipendijos bus skiriamos iš valstybės biudžeto – po 2,5 BSI (325 litus) kiekvienam studentui.

Anot Vyriausybės, rengiant 2010 metų valstybės biudžeto projektą, lėšos stipendijoms nemažinamos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min