Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vyriausybė nereiškia nuomonės dėl šeimos apibrėžimo

Šeima
Photos.com nuotr. / Šeima
Šaltinis: BNS
0
A A

Vyriausybė trečiadienį posėdyje sutarė nereikšti Seimui savo nuomonės dėl šeimos apibrėžimo ir pasiūlyti „diskusijas pratęsti Seime“.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtame Vyriausybės nutarimo projekte buvo siūloma pritarti, kad Seime būtų svarstomas įstatymo projektas, kuriuo siekiama keisti Konstituciją, šeimą susiejant su santuoka.

Tačiau tokiai formuluotei pasipriešino Liberalų sąjūdžiui priklausantis teisingumo ministras Remigijus Šimašius. Jo siūlymu sutarta išsakyti poziciją, kad Vyriausybė savo nuomonės šiuo klausimu nereiškia.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas sako, kad, Vyriausybės nuomone, iš šeimos apibrėžimo neturėtų būti išbraukti giminystės ar kraujo ryšiais susiję žmonės.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas sako, kad, Vyriausybės nuomone, iš šeimos apibrėžimo neturėtų būti išbraukti giminystės ar kraujo ryšiais susiję žmonės.

„Vyriausybė pasiūlė Seimui svarstyti Konstitucijos pakeitimo straipsnį ir atkreipė dėmesį, kad šeimos sukūrimo arba sudarymo ryšys su santuoka yra teisinio reguliavimo dalykas būtent jau 38 straipsnyje. Tačiau giminystės ar kraujo ryšiais siejamų asmenų laikymas šeima neturėtų būti kaip nors eliminuotas“, – po posėdžio žurnalistams sakė D.Jankauskas.

„Premjeras A.Kubilius palaiko tikslesnį šeimos apibrėžimą, t.y. šeimos apibrėžimo susiejimą su santuoka. Tačiau kadangi tai yra vertybinis ginčas, tai Vyriausybė perduoda tai Seimui“, – premjero poziciją BNS perdavė jo patarėjas Virgis Valentinavičius.

Seimas gruodžio pabaigoje po pateikimo pritarė pataisos projektui, pagal kurį Konstitucija būtų papildoma nuostata, jog „šeima sukuriama laisvu vyro ir moters sutarimu sudarius santuoką“. Į Seimą šis klausimas pirmajam svarstymui turėtų grįžti pavasario sesijoje.

Šeimą su santuoka susiejančią pataisą 98 parlamentarai pateikė po to, kai Konstitucinis Teismas (KT) rugsėjį paskelbė, jog 2008 metais priimtos Valstybinės šeimos politikos koncepcijos nuostatos, šeima pripažįstančios tik gyvenančius santuokoje žmones, prieštarauja Konstitucijai.

KT paskelbė, kad šeima gali būti sukurta ne tik santuokos pagrindu, o santykių išraiškos forma konstitucinei šeimos sampratai esminės reikšmės neturi.

Šiuo metu Konstitucijos 38 straipsnis sako, kad šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas, valstybė saugo ir globoja šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę, o santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min