Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 31d. 13:16

Vyriausybė neturi pinigų vardinėms prezidentų stipendijoms

Vyriausybė
Gedimino Savickio nuotr. / Vyriausybė

Vyriausybė neturi pinigų šiemet mokėti vardinėms Lietuvos prezidentų stipendijoms. Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) siūlo šių stipendijų skyrimą ir mokėjimą nukelti ne į kitus, o dar į tolesnius mokslo metus.

Pagal ŠMM parengtą vyriausybės nutarimo projektą Lietuvos prezidentų Antano Smetonos, Kazio Griniaus ir Aleksandro Stulginskio vardinių stipendijų studentai negaus nei 2009–2010, nei 2010–2011 mokslo metais.

„Dėl sunkios valstybės finansinės situacijos siūlome atidėti prezidentų vardinių stipendijų skyrimą, t. y. 2009–2010 ir 2010–2011 studijų metais jų neskirti, o šių stipendijų skyrimą nukelti į 2011–2012 studijų metus“, – Vyriausybei pateiktuose dokumentuose rašo švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.

ŠMM teigimu, pagal šiuo metu galiojančią tvarką tektų išmokėti 30 vardinių stipendijų. Tai sudaro 90,5 tūkst. litų.

„Esant sunkiai finansinei, ekonominei situacijai svarbesnis tampa studijų prieinamumas (paskolos, socialinės stipendijos), o ne studentų skatinimas“, – teigia G.Steponavičius.

Sprendimą dėl vardinių stipendijų skyrimo atidėjimo Ministrų kabinetas planuoja svarstyti trečiadienį.

Prezidentų A.Smetonos, K.Griniaus ir A.Stulginskio vardinės stipendijos skiriamos talentingiems, ypač pasižymėjusiems studijose, mokslinėje ir meninėje veikloje pagrindinių, vientisųjų ir magistrantūros studijų studentams. Jas kasmet teikia švietimo ir mokslo ministras.

Vardinės prezidentų stipendijos vyriausybės nutarimu pradėtos skirti 1995 metais.

Tačiau anksčiau jų būdavo gerokai mažiau. Praėjusių metų lapkritį tuometinio švietimo ir mokslo ministro Algirdo Monkevičiaus teikimu Vyriausybė padidino stipendininkų skaičių ir pačių stipendijų dydį.

Pagal naują tvarką šiemet gabiausiems valstybinių aukštųjų mokyklų studentams turėjo būti skirta 30 vardinių stipendijų – po penkias kiekvienai iš šešių studijų sričių.

Iš kiekvienai studijų sričiai skiriamų penkių vardinių stipendijų po vieną turėjo būti skiriama neuniversitetinių studijų studentui (5 bazinės socialinės išmokos dydžių – 650 litų), po dvi – pagrindinių universitetinių arba vientisųjų studijų studentams (5 bazinės socialinės išmokos dydžių) ir po dvi – magistrantūros arba vientisųjų studijų studentams (7 bazinės socialinės išmokos dydžių – 910 litų).

Nuo 2009–2010 studijų metų iš viso kasmet turėjo būti skiriama penkiolika A.Smetonos stipendijų: po penkias humanitarinių mokslų, socialinių mokslų ir meno studijų sritims. Iš dešimt K.Griniaus stipendijų kasmet po penkias turėjo tekti biomedicinos mokslų studijų ir fizinių mokslų studijų sritims. Penkios A.Stulginskio stipendijos – technologijos mokslų studijų sričiai.

Iki tol valstybinių aukštųjų mokyklų studentams kasmet būdavo skiriamos iš viso 6 prezidentų vardinės stipendijos. Jų dydis buvo nuo 520 iki 780 litų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min