Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vyriausybė nustatė sumanios specializacijos prioritetus ir jų įgyvendinimo tvarką

Dainius Pavalkis
Gedimino Bartuškos nuotr. / Dainius Pavalkis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Trečiadienį Vyriausybė patvirtino sumanios specializacijos prioritetus ir jų įgyvendinimo tvarką. Patvirtinti sumanios specializacijos prioritetai leis efektyviai investuoti į mokslinius tyrimus ir inovacijas.

„Siekdami efektyviai investuoti į mokslinius tyrimus ir inovacijas išsigryninome prioritetus. Labai svarbu išnaudoti savo stipriąsias puses, įdirbį ir egzistuojantį potencialą”, – sako švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

Patvirtinta dvidešimt prioritetų šešiose prioritetinėse kryptyse: energetika ir tvari aplinka; įtrauki ir kūrybinga visuomenė; agroinovacijos ir maisto technologijos; nauji gamybos procesai, medžiagos ir technologijos; sveikatos technologijos ir biotechnologijos bei transportas, logistika ir informacinės ir ryšių technologijos.

Sumani specializacija būtina siekiant efektyviai investuoti į mokslinius tyrimus ir inovacijas. Europos Komisijos sprendime dėl 2014–2020 m. sanglaudos politikos tai numatyta kaip išankstinė sąlyga norint panaudoti Europos regioninės plėtros fondo lėšas.

Sumanios specializacijos strategija siekia sutelkti politinę paramą ir investicijas į svarbiausius šalies prioritetus, iššūkius ir žiniomis grįstus plėtros poreikius bei išnaudoti šalies stiprybes, konkurencinius pranašumus ir išskirtinį potencialą. Sumani specializacija skatina kurti technologines ir praktika grindžiamas inovacijas bei didinti privataus sektoriaus investicijas į mokslinius tyrimus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min