Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vyriausybė nutarė įvesti ikimokyklinio ugdymo krepšelį

Vaikų ugdymo reikmėms skirtas mokestis, dabar siekiantis 1 Lt už dieną, sostinės darželiuose gali išaugti iki 2,5 Lt. Tam dar turės pritarti Vilniaus miesto taryba.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vaikų darželis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pirmadienį vykusiame Vyriausybės pasitarime buvo nutarta įvesti ikimokyklinio ugdymo krepšelį, kurio dydis siektų kiek daugiau nei 2 tūkst. 700 litų vienam vaikui per metus. Tai po pasitarimo pranešė švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.

„Krepšeliu norėtume nustatyti aiškią finansavimo tvarką, nes skirtingose savivaldybėse vieno vaiko į darželį finansavimas skiriasi. Tai būtų stabilus finansavimo šaltinis ir akstinas kurti naujus darželius, nes ikimokyklinio krepšelio lėšos, skiriamos už 4 valandas ugdymo per dieną, galėtų eiti ir į nevalstybinius darželius. Vadinasi, ten, kur valstybė neturi lėšų statyti darželiams, galėtų tėvų iniciatyva, iniciatyvių pedagogų dėka atsirasti nedideli darželiai“, – sakė G.Steponavičius.

Jo teigimu, dabar ikimokyklinių ugdymo įstaigų šalyje trūksta. „Daugiau nei 20 tūkst. tėvų prašymų (leisti vaiką į darželį – aut. past.) nėra patenkinta“, – kalbėjo G.Steponavičius ir pridūrė, kad įvedus ikimokyklinio ugdymo krepšelį šios paslaugos prieinamumas, kuris šiuo metu siekia apie 56 proc., galėtų išaugti 20–30 procentų.

Kaip sakė ministras, įvedus ikimokyklinio ugdymo krepšelį, dalis ugdymo lėšų ir ikimokyklinių ugdymo įstaigų pastatų priežiūra išliktų savivaldybių rūpestis.

G.Steponavičiaus teigimu, ikimokyklinio ugdymo krepšelis, kurio dydis vienam vaikui per metus būtų kiek daugiau nei 2 700 litų, galėtų atsirasti nuo 2011 metų sausio 1 dienos. Iš jo būtų finansuojamos keturios valandos per dieną iš viso vaiko praleidžiamo darželyje laiko.

„Šiuo metu tam reikalingi pinigai yra savivaldybėse. Tam, kad taikytume tokį krepšelio modelį, 230 mln. litų turėtų būti išimti iš savivaldybių biudžetų asignavimų ir skiriamai kaip tikslinė dotacija“, – sakė G.Steponavičius. Tam, anot jo, gali būti panaudotos ir ES struktūrinių fondų lėšos.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min