Dabar populiaru
Publikuota: 2018 vasario 7d. 14:37

Vyriausybė panaikino 626 neužimtas viešojo sektoriaus pareigybes

Ministro Eimučio Misiūno vizitas migracijos departamente
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Eimutis Misiūnas

Vyriausybė nutarė beveik 600 sumažinti pareigybių skaičių viešajame sektoriuje. Trečiadienį ministrų kabinetas pritarė tokiai Vidaus reikalų ministerijos (VRM) iniciatyvai.

VRM ir jai pavaldžiose įstaigose mažinama daugiausiai etatų – 423.

„Ministerijoms buvo pavesta peržiūrėti pareigybes, kurios ilgiau nei vienerius metus jau yra laisvos, neužimtos. Ministerijų kanclerių susitikime priimtas bendras sprendimas dėl 600 pareigybių panaikinimo. Šios pareigybės ilgai būvo neužimtos, nes ministerijoms tie darbuotojai nėra būtini“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Vyriausybė žada įgyvendinti viešojo sektoriaus pertvarką, kurios metu „sektoriaus mažinimas gali paliesti realiai dirbančius žmones“.

„Visa viešojo sektoriaus pertvarka skirta pasirengti 2019-iesiems. Tikimės, kad tada įsigalios naujasis Valstybės tarnybos įstatymas. Pertvarka mus turi atvesti prie geresnių ir greitesnių paslaugų gyventojams ir geresnių darbo sąlygų tarnautojams už tuos pačius pinigus“, – dėsto E.Misiūnas.

Vyriausybė taip pat pavedė ministerijoms įvertinti savo srities administracines paslaugas ir spręsti dėl jų optimizavimo, pavyzdžiui, supaprastinant paslaugos suteikimo procedūrą, perkeliant paslaugos teikimą į elektroninę erdvę, konsoliduojant kelias paslaugas, perduodant paslaugą teikti kitiems teikėjams arba visiškai atsisakant paslaugos.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Valdininkas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Valdininkas

Analogišką teikiamų paslaugų vertinimą rekomenduota atlikti ir savivaldybėms.

„Peržiūrint paslaugas, pirmiausia turėtų būti įvertinta, ar paslauga tebėra aktuali, ar egzistuoja realus jos poreikis. (...) Vidaus reikalų ministerijos turimi duomenys rodo, kad iki šiol yra „paslaugų vardan paslaugų“, t.y. interesantui reikia gauti kažkokią pažymą, kad jis galėtų gauti kitą pažymą. Ypač svarbu tokiais atvejais optimizuoti paslaugų teikimą, sukuriant sudėtines paslaugas ir taip realiai įgyvendinti vieno langelio principą“, – aiškina VRM.

Pasak ministerijos, turi būti pasiekta, kad iš interesantų nebebūtų reikalaujama pateikti duomenis, jei tie duomenys jau yra valstybės valdomuose duomenų registruose. Taip pat turėtų būti peržiūrėtas paslaugų suteikimo kainos pagrįstumas ir, esant galimybei, siekiama šias kainas sumažinti.

Ministerijų ir savivaldybių paprašyta iki liepos 1 dienos VRM pateikti informaciją apie padarytus darbus.

Šiuo metu valstybės tarnautojų yra per 50 tūkstančių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Maistas

Eurovizija 2018

Sveikata

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min