TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vyriausybė parduos Svečių namus

Vyriausybė ketina privatizuoti svečių namus.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vyriausybė ketina privatizuoti svečių namus.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriausybė ketina parduoti jau kone dešimtmetį nenaudojamus Svečių namus prestižiniame Vilniaus mikrorajone ir taip sutaupyti valstybės biudžetui apie 0,5 mln. Lt per metus.

Vyriausybės Ūkio departamento direktorius Jonas Šniaukšta „15 min“ sakė, kad parduoti savo funkcijos nebeatliekančius Svečių namus tikimasi dar šiemet. „Vyriausybės kanceliarija turi parašyti nutarimą, kad pastatas įtraukiamas į privatizuojamų objektų sąrašą. Tą nutarimą perdavus Valstybės turto fondui jis įvertina gautą turtą ir toliau svarsto, kaip su juo pasielgti“, – procedūros eigą pasakojo J.Šniaukšta.

„Svečių namai jau apie dešimtmetį nebeatlieka savo pagrindinės funkcijos – apnakvindinti aukšto rango valstybės svečius. Nuo 2002 m., kai Vyriausybė perėmė svečių namus iš Užsienio reikalų ministerijos, juose niekas nebenakvoja. Pastatas naudojamas tik kaip susitikimų vieta“, – sakė J.Šniaukšta. Tuo metu, Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Žvėryne įsikūrusiuose valstybės svečių namuose nakvodavo didžiųjų valstybių vadovai. „Čia viešėjo Danijos karalienė, taip pat Prancūzijos prezidentas Francois Mitterrand'as“, – žymius svečius vardijo J.Šniaukšta.

Vyriausybės Ūkio departamento direktoriaus tvirtinimu, svečių namuose dirba tik viena Vyriausybės darbuotoja, kitos paslaugos atliekamos pagal sutartis. Privatizavus kapitalinės rekonstrukcijos reikalaujančius svečių namus darbuotoja būtų atleista.

Vertina skirtingai

Kiek tikimasi gauti už 3795.76 kv.m plotą užimantį ir daugiau kaip 5 ha žemės turintį pastatą, J.Šniaukšta neprognozuoja. „Valstybės turto fondas įvertins pastato būklę ir nuspręs, kiek jis yra vertas“, – sakė J.Šniaukšta.
Ypač nepalanki situacija didelės vertės turtui, mat bankai paskolas dalina labai nenoriai, žmonės, perkantys turtą, smarkiai derasi.

Nekilnojamo turto specialistai tvirtina, kad dabar nepalankus metas parduoti turimą turtą, mat kainos rinkoje yra gerokai smuktelėjusios. „Ypač nepalanki situacija didelės vertės turtui, mat bankai paskolas dalija labai nenoriai, žmonės, perkantys turtą, smarkiai derasi, – sakė „Ober-Haus“ Vertinimo ir rinkotyros skyriaus vadovas Saulius Vagonis. – Niekas negali prognozuoti, kada bus palankiausia parduoti turtą. Gali nutikti ir taip, kad po metų kainos dar smuktelės – viskas priklausys nuo šalies ir pasaulio ekonomikos situacijos.“

S.Vagonio nuomone, Vyriausybei reikėtų apsvarstyti įvairias strategijas, kad būtų gautas maksimalus rezultatas. „Sunku tikėtis, kad pinigai už didelės vertės turtą bus gauti iš karto. Tačiau gal galima turtą parduoti išsimokėtinai arba kurį laiką jį nuomoti“, – siūlė S.Vagonis.

Tuo metu J.Šniaukšta tvirtina, kad reikia kiekvieną situaciją analizuoti skirtingai. „Gal geriau parduoti praktiškai nebenaudojamus svečių namus, nei nuostolingai į juos investuoti“, – svarstė jis.„Kita vertus, juk niekas neverčia parduoti už nepalankią kainą. Galima kažkiek palaukti“, – sakė J.Šniaukšta. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min