TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vyriausybė patvirtino neįgaliųjų integracijos programą

Neįgalusis
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Neįgalusis
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriausybė patvirtino Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtus Nacionalinės žmonių su negalia socialinės integracijos 2003-2012 metų programos pakeitimus, parengtus atsižvelgus į per keletą metų nuo programos pradžios pakitusias aplinkybes ir siekiant atnaujinti vykdomų priemonių sąrašą.

Šios programos paskirtis – veiksmingai plėtoti neįgaliųjų socialinės integracijos procesą ir užtikrinti nacionalinių bei tarptautinių teisės aktų, nustatančių neįgaliųjų socialinę integraciją, nuostatų įgyvendinimą. Per laikotarpį nuo 2003 metų dalis jau numatytų priemonių buvo įgyvendinta, dalis dar tęsiamos, o kai kurios tapo nebeaktualios. Tačiau išryškėjo kitos neįgaliųjų socialinės integracijos problemos, kurias būtina spręsti, teigiama Vyriausybės pranešime.

Programoje planuojama didinti pagalbą šeimoms, kuriose yra neįgaliųjų (vaikų, suaugusių), plėtoti paslaugas neįgaliesiems bendruomenėje ir gerinti jų gyvenimo kokybę įtraukiant neįgaliųjų asociacijas, tobulinti aplinkos pritaikymo neįgaliesiems teisinį reglamentavimą ir gerinti jos prieinamumą. Numatoma gerinti ambulatorinių pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą neįgaliesiems, plėtoti pirminės profilaktikos priemones, didinti neįgaliesiems galimybes įsidarbinti ir išlikti darbo rinkoje. Svarbu yra stiprinti neįgaliųjų teisinę apsaugą, aktyvinti dalyvavimą visuomeniniame ir politiniame gyvenime, didinti dalyvavimą kūno kultūros ir sporto veiklose.

Vykdyti šias veiklas įpareigojamos keletas ministerijų ir kitų valstybinių įstaigų. Daugiausia iš 59 priemonių kuruos Socialinės apsaugos ir darbo ministerija – 32 priemones, Švietimo ir mokslo ministerija bus atsakinga už 10 priemonių įgyvendinimą, Sveikatos apsaugos ministerija ir Aplinkos ministerija įgyvendins po 5 priemones. Siekiant efektyviau naudoti valstybės paramą neįgaliųjų socialinei integracijai ir nustatyti esamų paslaugų ir priemonių efektyvumą, projekte planuojama atlikti 11 tyrimų tose neįgaliųjų socialinę apsaugą, sveikatos priežiūrą, užimtumą, aplinkos prieinamumą, savarankiškumą, socialinę integraciją bei lygias galimybes lemiančiose paslaugų ir kitų pagalbos priemonių srityse, kurios nebuvo iki šiol tyrinėtos ir dažnai vertinamos itin subjektyviai. Patvirtinus atnaujintą programą, socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu bus patvirtintas ir Nacionalinės žmonių su negalia socialinės integracijos 2010-2012 metų programos įgyvendinimo priemonių planas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min