Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 16d. 10:58

Vyriausybė planuotų svarstyti pilną turgaviečių atvėrimą anksčiau su viena sąlyga

Lietuvos prekyviečių ir turgaviečių asociacijai išreiškus nepasitenkinimą, kad turgavietės negali prekiauti ne maisto produktais, nors prekybos centrams tai planuojama leisti nuo kitos savaitės, premjerė Ingrida Šimonytė teigia, jog sprendimas gali būti peržiūrėtas, jei asociacija ir Sveikatos apsaugos ministerijos epidemiologai sutars, kaip turgavietėse užtikrinti reikiamą saugumą.

Šiuo metu turgavietėse gali veikti tik maisto prekių parduotuvės bei tos, kurios turi atskirus įėjimus iš lauko.

Pilnai atverti turgavietes Vyriausybė planuoja gegužės 3-ąją, tačiau prekyviečių ir turgaviečių atstovai tuo piktinasi – esą konkurentams – didiesiems prekybos centrams – sudaromos geresnės sąlygos veikti.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ingrida Šimonytė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ingrida Šimonytė

Penktadienį Vilniaus rajone viešėjusi premjerė I.Šimonytė teigė, jog planai gali būti peržiūrėti.

„Jeigu asociacijos atstovai su Sveikatos apsaugos ministerijos epidemiologais sutars kažkokį papildomą ar griežtesnį epidemiologinės kontrolės principų planą, galbūt mes galėtume svarstyti [atvėrimą] ir anksčiau“, – komentavo ji.

Tiesa, premjerė pabrėžė, jog, prieš pradėdami dirbti, turgaviečių darbuotojai turės išsitirti dėl COVID-19, o dabar testavimo mastai esą yra labai dideli.

Tai, anot jos, taip pat lems, kada turgavietės galės pilnai pradėti veikti.

Testuojam kiekvieną dieną po 20 tūkst. žmonių, tikrai papildomas tūkstantis ar papildomi keli tūkstančiai yra jau nemažas iššūkis.

„Tai priklauso ir nuo mūsų galimybių tuos žmones ištestuoti. Testuojam kiekvieną dieną po 20 tūkst. žmonių, tikrai papildomas tūkstantis ar papildomi keli tūkstančiai yra jau nemažas iššūkis“, – kalbėjo I.Šimonytė.

Vyriausybė nuo balandžio 19 dienos leido veikti parduotuvėms prekybos centruose ir kitose vietose, išskyrus esančias turgavietėse, užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas sąlygas ir nustatytų prekybos ploto vienam lankytojui reikalavimų laikymąsi.

Parduotuvių veikla šeštadieniais ir sekmadieniais bus draudžiama.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min