Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2012 lapkričio 28d. 14:32

Vyriausybė pripažino Kretingos vienuolyno teises į nekilnojamąjį turtą

Vyriausybės postų kaita
BFL/A.Ufartas / Vyriausybė pripažino Kretingos vienuolyno teisę į nekilnojamąjį turtą

Šiandien Vyriausybės posėdyje pritarta Teisingumo ministerijos siūlymui pripažinti Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos Šv. Kazimiero provincijos Kretingos Apsireiškimo vienuolynui nuosavybės teises į religinės paskirties nekilnojamąjį turtą.

Šios teisės pripažintos į Kretingoje Vilniaus gatvėje esančius bažnyčios ir koplyčios bei šalia esančius ūkinius pastatus.

Lietuvos centrinio valstybės archyvo duomenimis, iki 1948 m., kuomet buvo paskelbtas bažnyčių pastatų nacionalizavimas, šiuose pastatuose veikė Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos Šv. Kazimiero provincijos Kretingos Apsireiškimo vienuolynas.

Sovietmečiu, kaip ir kitų vienuolynų, jo veikla buvo nutraukta, tačiau minėti pastatai ir toliau buvo naudojami parapijos religiniams tikslams iki pat vienuolyno atkūrimo.

Pripažinus religinės bendruomenės nuosavybės teises į šiuos Kretingoje esančius pastatus, kurie yra įrašyti į Kultūros vertybių registrą, bus sudarytos galimybės savininkams puoselėti šiuos nekilnojamojo turto objektus kaip kultūros vertybes. 

Tai yra pirmasis sprendimas priimtas taikant teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus iniciatyva priimtą Religinių bendruomenių ir bendrijų nuosavybės teisės į religinės paskirties nekilnojamąjį turtą registravimo tvarkos įstatymą, kuris įsigaliojo nuo š. m. liepos 1 d.

Šis įstatymas sudarė prielaidas įteisinti religinių bendruomenių nuosavybės teises į religinės paskirties nekilnojama turtą (išskyrus žemę), kuris 1948 m. buvo paskelbtas nacionalizuojamu, tačiau paliktas religinėms bendruomenėms ir bendrijoms naudotis bei religinių bendruomenių ir bendrijų faktiškai naudotas ir tebenaudojamas pagal paskirtį.

Temos: 1 Kretinga
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min