Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vyriausybė pritarė balsavimui internetu

Išankstinis balsavimas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Išankstinis balsavimas
Šaltinis: 15min.lt/BNS
0
A A

Pirmadienį Vyriausybė pritarė Seimo narių teisingumo ministro Juozo Bernatonio ir susisiekimo ministro Rimanto Sinkevičiaus siūlymams įteisinti piliečių balsavimą internetu, vykstant Prezidento, Seimo, savivaldybių tarybų, Europos Parlamento rinkimams bei referendumams.

„Tokia balsavimo forma ypač aktuali jaunesnio amžiaus žmonėms, be to, balsuoti internetu daug patogiau būtų Lietuvoje negyvenantiems piliečiams“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas Algirdas Butkevičius.

Techninės galimybės yra

Seimo nariai teisingumo ministras Juozas Bernatonis ir susisiekimas ministras Rimantas Sinkevičius parlamentui yra pateikę įstatymų pataisas, kuriomis siūloma įteisinti piliečių balsavimą internetu per prezidento, Seimo, savivaldybių tarybų, Europos Parlamento rinkimus bei referendumus. Šie įstatymų projektai Seimui buvo pateikti praėjusių metų lapkričio mėnesį.

„Man gaila, kad nepavyko realizuoti šių pataisų iki savivaldos rinkimų, nes būtų buvęs geresnis laikas pabandyti. Turbūt suprantate, kad savivaldoje ta atsakomybė šiek tiek pasiskirsto per regionus. Dabar tikiuosi, kad kituose mūsų nacionaliniuose parlamento rinkimuose bus galima taikyti ir šį balsavimo būdą“, – pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė J.Bernatonis.

Jis tvirtino, kad elektroninis balsavimas yra saugus, Lietuvoje jį užtikrinti esančios visos techninės galimybės.

Pritaria 65 proc. gyventojų

Teisingumo ministerijos užsakymu atlikta apklausa parodė, kad internetiniam balsavimui pritaria beveik du trečdaliai Lietuvos gyventojų (65 proc.). Balsavimą internetu aktyviai palaiko ir žmonių su negalia interesus atstovaujančios organizacijos.

Siūloma, kad balsavimo internetu metu piliečiai galės balsuoti norimą skaičių kartų. Galiojančiu būtų laikomas tik paskutinis balsas.

Balsuoti internetu galėtų visi balsavimo teisę turintys Lietuvos gyventojai, kurie gali save identifikuoti elektroninėje erdvėje. Įteisinus balsavimą internetu, galimybė balsuoti tradiciniu būdu ir toliau išliktų.

Vyriausybės teigimu, balsuojant internetu, rinkimų rezultatai būtų apdorojami greičiau, reikėtų mažiau lėšų biuleteniams spausdinti, rinkimų komisijų narių darbo užmokesčiui, sumažėtų eilės rinkimų apylinkėse.

Mano, kad paskatins balsuoti

Galvoju, kad pažangos neįmanoma sustabdyti, ir anksčiau ar vėliau tai bus Lietuvoje. Tai kodėl mums to nepadaryti dabar, kai matome, kad dalyvavimas rinkimuose nėra labai aktyvus?, – J.Bernatonis.

J.Bernatonio teigimu, elektroninis balsavimas taip pat paskatins žmones aktyviau dalyvauti rinkimuose.

„Tai tik papildoma galimybė, kuri, manau, labai svarbi mūsų išeivijai, piliečiams, kurie labai daug keliauja, tiems, kurie mobilesni, turiu galvoje jaunimą“, – tvirtino ministras.

„Galvoju, kad pažangos neįmanoma sustabdyti, ir anksčiau ar vėliau tai bus Lietuvoje. Tai kodėl mums to nepadaryti dabar, kai matome, kad dalyvavimas rinkimuose nėra labai aktyvus? O tai reiškia, kad žmonių interesų atstovavimas irgi nėra adekvatus, kai žmonės nedalyvauja“, – kalbėjo J.Bernatonis.

Iniciatorių teigimu, elektroninio balsavimo sistemai sukurti reikės apie 4 mln. litų. Tam numatoma panaudoti informacinės visuomenės plėtrai numatytas lėšas.

Anksčiau Seimas mažiausiai du kartus yra atmetęs analogiškas pataisas dėl elektroninio balsavimo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min