Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 birželio 12d. 14:59

Vyriausybė pritarė Egidijaus Bieliūno kandidatūrai į ES Bendrojo Teismo teisėjus

Egidijus Bieliūnas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Egidijus Bieliūnas
Trečiadienį posėdyje ministrų kabinetas pritarė Egidijaus Bieliūno kandidatūrai į Europos Sąjungos Bendrojo Teismo (ESBT) teisėjus. Šią savaitę E. Bieliūno kandidatūrai pritarė ir Seimas.

Prieš valstybių narių vyriausybėms bendru sutarimu skiriant ESBT teisėją, kandidato tinkamumą dar vertins ir specialus pagal Europos Sąjungos teisę sudarytas komitetas. 

Konstitucinio Teismo teisėjas E. Bieliūnas 1973 m. baigė Vilniaus universiteto Teisės fakultetą, 1978 m. Maskvos universitete Teisės fakultete įgijo daktaro laipsnį. E. Bieliūnas daugiau nei dešimt metų buvo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Teisėju, anksčiau yra buvęs Europos žmogaus teisių komisijos nariu, Lietuvos Respublikos ambasadų Prancūzijoje ir Belgijoje patarėju. Nuo 2003 m. E. Bieliūnas dėsto Vilniaus universitete Teisės fakultete. 

ESBT teisėjai (t. y. ne mažiau kaip po vieną teisėją iš kiekvienos ES valstybės narės) skiriami ES valstybių narių vyriausybių bendru sutarimu. Šiuo metu teismą sudaro 27 teisėjai.

ESBT pirmosios instancijos teismo jurisdikcijai priklauso nagrinėti ir spręsti fizinių ar juridinių asmenų pareikštus tiesioginius ieškinius dėl ES institucijų, įstaigų ir organų teisės aktų, dėl reglamentuojamojo pobūdžio teisės aktų arba dėl šių institucijų, įstaigų ar organų neveikimo. Teismas taip pat nagrinėja ieškinius dėl ES institucijų ar jos tarnautojų padarytos žalos atlyginimo, valstybių narių pareikštus ieškinius Europos Komisijai ir kitus klausimus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:14
01:01
03:15

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min