Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 30d. 16:30

Vyriausybė pritarė ginčų ir lošimų komisijų reformavimui

Lažybos
Gedimino Savickio/BFL nuotr. / Reformos turėtų sutaupyti apie 1,1 mln. litų valstybės biudžeto lėšų.

Pirmadienį Vyriausybė pritarė Saulėlydžio komisijos siūlymams reorganizuoti Vyriausiąją administracinių ginčų ir Mokestinių ginčų komisijas, pertvarkyti Valstybinės lošimų priežiūros komisijos ir VŠĮ Lietuvos viešojo administravimo instituto darbą. Šios pertvarkos turėtų sutaupyti apie 1,1 mln. litų valstybės biudžeto lėšų, būtų sumažinti 23 etatai.

Siūloma sujungti Vyriausiąją administracinių ginčų komisiją ir Mokestinių ginčų komisiją į vieną instituciją, atskaitingą Teisingumo ministerijai, praneša Vyriausybės spaudos tarnyba. Tačiau Finansų ir Teisingumo ministerijos dar spręs, ar apskritai reikalinga Mokestinių ginčų komisija, jei jos sprendimai taptų privalomai valstybės institucijoms.

Dėl mažo besikreipiančiųjų asmenų skaičiaus, nutarta naikinti apskričių administracines ginčų komisijas. Numatoma, jog apjungtai institucijai sumažinami asignavimai ne mažiau kaip 500 tūkst. litų, taip pat ne mažinamos ne mažiau 8 pareigybės.

Vyriausybė pritarė ir siūlymui pakeisti Valstybinės lošimų priežiūros komisijos statusą – iš įstaigos, atskaitingos LR Vyriausybei, į tarnybą, atskaitingą Finansų ministerijai. Atsisakoma 6 administracijos narių, tarnybai vadovautų direktorius, konkurso tvarka į pareigas skiriamas finansų ministro. Vyriausybė pritarė siūlymui mažinti pareigybių skaičių ne mažiau kaip 15 ir atitinkamai asignavimus – 600 tūkst. litų.

Pritarta Saulėlydžio komisijos siūlymams keisti Valstybės tarnybos įstatymo nuostatas, įtvirtinančias VŠĮ Lietuvos viešojo administravimo instituto išskirtines teises teikti mokymo paslaugas valstybės tarnautojams. Šis institutas, kaip ir visos mokymo įstaigos turės veikti rinkos sąlygomis. Vyriausybė taip pat patvirtino siūlymą valstybės teisių įgyvendinimą šiame institute perduoti Vidaus reikalų ministerijai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min