TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vyriausybė pritarė korupcijos mažinimo priemonėms

Korupcija
Sauliaus Žiūros/BFL nuotr. / Korupcija
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiandien Vyriausybė pritarė Nacionalinės kovos su korupcija programai, kurioje numatytos veiksmingos korupcijos mažinimo priemonės artimiausiems ketveriems metams.

Iki šiol kovojant su korupcija nebuvo aišku nei į kuriuos taikinius tiksliai reiktų koncentruoti jėgas, nei kokios priemonės veiksmingiausios korupcijos dėmėms naikinti. Atsižvelgiant į tai, teisingumo ministras Remigijus Šimašius, vadovavęs priemonių planą koordinavusiai komisijai, pasiūlė identifikuoti problemiškiausias sritis ir parinkti jose klestinčiai korupcijai veiksmingiausius priešnuodžius.

„Patvirtintoje programoje yra įtvirtintas požiūris „nuo kalbų, prie darbų“, tad numatytos priemonės yra orientuotos į realius, o ne deklaratyvius veiksmus. Tiesa, kai kuriose iš sričių jas koordinuojančios institucijos galėjo pasiūlyti ir ambicingesnius tikslus ar parinkti daugiau veiksmų, tačiau iš esmės veiklos vairą stipriai pasukome efektyvumo link. Tik taip veikdami galėsime užtikrinti, kad žmogus nebesusidurtų su tokiomis problemomis, kurias šiandien reikia spręsti korupcijos būdu“, – sako R. Šimašius.

Parengtoje naujoje Nacionalinės kovos su korupcija programoje 2011–2014 metams siūloma didžiausią dėmesį skirti devynioms sritims: teritorijų planavimo ir statybos, sveikatos priežiūros, viešųjų pirkimų, įstatymų leidybos, teismų ir teisėsaugos institucijų darbą, verslo priežiūrą, valstybės tarnautojų veiklą, antikorupcinį švietimą ir atsakomybę už teisės pažeidimus.

Kiekvienai iš šių sričių atsakingos už jų kuravimą institucijos numatė ir konkrečias priemones, kurios turi padėti efektyviai mažinti korupciją. Jos iš esmės orientuotos į sąlygų korupcinėms veikoms reikštis šalinimą ir atsakomybės už neteisėtas veikas įtvirtinimą.

Išsamiau su projektu galima susipažinti čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min