Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 21d. 14:15

Vyriausybė pritarė Kroatijos narystei ES

Kroatijos teniso sirgaliai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kroatija

Trečiadienį posėdžiavusi Vyriausybė pritarė įstatymo dėl Europos Sąjungos valstybių narių ir Kroatijos sutarties dėl šios šalies stojimo į ES ratifikavimo projektui ir siūlys Prezidentei teikti jį Seimui.

ES valstybės narės ir Kroatija sutartį pasirašė 2011 m. gruodžio 9 d. Lietuvos vardu ją pasirašė šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Sutartis įsigalios, kai ją ratifikuos visos ES šalys narės. Tai jau atliko penkios valstybės narės, dar viena susitarimą turėtų ratifikuoti šią savaitę.

Kroatijos stojimo į ES derybos prasidėjo 2005 m. spalio 3 d.

Visoms valstybėms numatytu laiku deponavus ratifikavimo dokumentus, Kroatija ES nare taptų 2013 m. liepos 1 dieną t. y. Lietuvai pradėjus pirmininkauti ES Tarybai.

Kroatijos įstojimas į ES nesumažins Lietuvos atstovų skaičiaus ES institucijose: iki 2014 metų rinkimų Europos Parlamente liks 12 narių iš Lietuvos (kaip bus paskirstyti mandatai per 2014 metų rinkimus, dar nėra nuspręsta), ES Taryboje Lietuva toliau turės 7 balsus, Ekonominių ir socialinių reikalų ir Regionų komitetuose liks po 9 vietas.

Kroatijos stojimo į ES derybos prasidėjo 2005 m. spalio 3 d. Šalis jau nuo šių metų pradžios ruošiasi visateisei narystei bei stebėtojos teisėmis dalyvauja daugelyje ES valstybių narių susitikimų.

Lietuvos eksportas į Kroatiją 2011 m. sudarė 57 milijonus litų ir palyginti su 2010 m. išaugo 22,3 milijono litų. Iš Kroatijos praėjusiais metais importuota už 20,3 milijono litų ir palyginti su 2010 m. importas išaugo 3,4 milijono litų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min