Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 23d. 14:34

Vyriausybė pritarė Nacionalinės narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos 2009-2016 metų programos projektui

Narkotikai
Kauno policijos nuotr. / Narkotikai

Narkotikų kontrolės departamentui parengus Nacionalinės narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos 2009-2016 metų programos projektą, LR Vyriausybė jam pritarė ir siūlys jį tvirtinti Seimui.

Siekia kontrolės ir prevencijos tęstinumo

Pasak Narkotikų kontrolės departamento prie LR Vyriausybės direktoriaus pavaduotojo Ernesto Jasaičio, programa buvo rengiama siekiant ir toliau tęsti valstybės narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos politikos įgyvendinimą. Nacionalinės narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos 2004-2008 metų programos įgyvendinimas jau baigėsi, teigiama Vyriausybės pranešime spaudai.

LR Nacionalinio saugumo įstatymas nurodo, kad Narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos programa yra viena iš svarbiausių ilgalaikių valstybinių saugumo stiprinimo programų.

Valstybės ilgalaikės raidos strategijoje nurodoma, kad daugiau dėmesio reikia skirti tarptautinėms ekonominėms ir finansinėms krizėms, tarptautinėms grėsmėms, tokioms kaip organizuotas nusikalstamumas, korupcija, nelegali prekyba ginklais, narkotikais ir žmonėmis, nelegali migracija, žmogaus ir tautinių mažumų teisių pažeidinėjimai ir panašiai.

Programos projektas rengtas atsižvelgiant į kitų institucijų ir nevyriausybinių organizacijų siūlymus, derinant su Europos Sąjungos 2005-2012 metų kovos su narkotikais strategija bei kitais tarptautiniais dokumentais. Projektą teigiamai įvertino ir Jungtinių Tautų Narkotikų ir nusikalstamumo biuro (UNODC) ekspertai.

Programos prioritetas – vaikai ir jaunimas

Įgyvendinant Nacionalinę narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos 2009-2016 metų programą, bus siekiama sustabdyti ir mažinti narkomanijos plitimą, stiprinant asmens ir visuomenės sveikatą bei saugumą.

Visų pirma dėmesys bus skiriamas narkotinių medžiagų pasiūlos ir paklausos mažinimui, ypač tarp vaikų ir jaunimo. Toliau bus plėtojamas institucijų ir organizacijų bendradarbiavimas tiek šalies viduje, tiek tarptautiniu mastu, skatinama informacinių sistemų ir mokslinių tyrimų plėtra.

Svarbiausi faktai ir skaičiai

2008 m. atliktas žalingų įpročių paplitimo tyrimas tarp 15-64 m. amžiaus Lietuvos gyventojų parodė, kad bent kartą gyvenime narkotikų yra bandę 12,5 proc. žmonių, o per pastaruosius 12 mėnesių – apie 6 proc.

Populiariausios narkotinės medžiagos – kanapės. Nors kartą gyvenime jų vartojo 12 proc. asmenų.

Tyrimas rodo, kad narkotines ir psichotropines medžiagas vis dažniau išbando 18-19 metų jaunimas.

Šiuo metu Lietuvoje rūko beveik trečdalis gyventojų. Didžiausi rūkaliai – 25-34 metų amžiaus asmenys.

Per paskutinius metus beveik 87 proc. šalies gyventojų gėrė svaigiuosius gėrimus.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min