Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 6d. 13:24

Vyriausybė pritarė siūlymui atskirti šilumos ūkio prižiūrėtojus nuo tiekėjų

Radiatorius
Gedimino Savickio/BFL nuotr. / Radiatorius.

Šiandien Vyriausybė pasitarime iš esmės pritarė prezidentės Dalios Grybauskaitės ir specialistų parengtoms Šilumos ūkio įstatymo pataisoms, kurios neleistų bendrovėms, valdančioms ir prižiūrinčioms miesto šilumos ūkį, kartu būti ir daugiabučių namų administratorėmis.

Taip pat siūloma, atsižvelgiant į konkrečios savivaldybės šilumos ūkio specifiką, jeigu jos teritorijoje yra vienintelis atestuotas pastato šilumos sistemos prižiūrėtojas, šių subjektų veiklai nustatyti pereinamąjį laikotarpį, bet ne ilgiau kaip metus.

Šie įstatymų projektai turėtų pagerinti šilumos vartotojų teisių ir teisėtų interesų apsaugą, padidinti pastato šildymo ir karšto vandens sistemos prižiūrėtojo (eksploatuotojo) paslaugų teikimo skaidrumą ir skatinti sąžiningą konkurenciją šilumos ūkyje.

Kartu Vyriausybė pateikė savo siūlymus, kurie konkretizuoja svarbiausius siūlomo teisinio reguliavimo aspektus. Vyriausybė siūlo nenumatyti atskirų leidimų verstis pastato šildymo ir karšto vandens sistemos prižiūrėtojo (eksploatuotojo) veikla. Vietoj to, siūloma išplėsti esamą tokių subjektų atestavimo sistemą.

Temos: 1 Šildymas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min