Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vyriausybė pritarė siūlymui dvigubinti baudas už pasipriešinimą policijos pareigūnams

Kauno centre policijos pareigūnai toliau patruliuos su riedžiais
Kauno miesto savivaldybės nuotr. / Pareigūnai
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ministrų kabinetas sutarė, jog bus siūloma perpus padidinti baudas už pasipriešinimą policijos pareigūnams ar teisėtų jų reikalavimų nevykdymą, pranešė premjeras Andrius Kubilius.

„Mažėjant policininkų skaičiui nepaklusnumo atvejų statistika didėja, todėl kaip prevencinę priemonę mes pritarėme pateiktam siūlymui dvigubinti bausmes už pasipriešinimą policijos pareigūnams, nes manome, kad šioje vietoje valstybės pareiga yra būti su policijos pareigūnais ir elgtis visiškai nedviprasmiškai“, – pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė A.Kubilius.

Pasak jo, „tai yra elgesys visiškai aiškiai žinant, kad yra neteisėtas, todėl bausmės, jeigu jos neatgraso šitaip elgtis, turi būti ženkliai didesnės“.

Premjerui antrino vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis, kad bausmių sugriežtinimas bus aktualus piliečiams, „kurie nedrausmingi, kurie kartais ir išgėrę daug sau leidžia – kad jiems tiesiog nebekiltų noras priešintis“.

„Pirma priežastis yra ta, jog statistika rodo, kad tokių atvejų padaugėjo. Pavyzdžiui, per pirmus 7 šių metų mėnesius lyginant su 2010 metų 7 mėnesiais augimas yra maždaug 35 procentai. Kita tendencija yra ta, kad statutinių pareigūnų skaičius Lietuvoje šiek tiek mažėja. Nuo 2008 metų pabaigos iki dabar yra maždaug 6 proc. sumažėjimas. Šios dvi tendencijos rodo, kad reikia pritaikyti rimtą atgrasančią arba prevencinę priemonę, kad tokie pasipriešinimai pareigūnams ar teisėtų jų nurodymų nevykdymai neplistų, nes bus sunku tvarkytis“, – aiškino R.Palaitis.

Už pareigūnų garbės ar orumo įžeidimą, reiškiamą žodžiu ar kūno gestais, įžeidžiančiu elgesiu, kibimu ar kitokiu elgesiu šiuo metu numatoma bauda nuo 300 iki 500 litų arba administracinis areštas nuo 15 iki 30 parų.

Administracinių teisės pažeidimų kodeksas numato baudas už pasipriešinimą policijos, Viešojo saugumo tarnybos (VST) pareigūnams ar policijos rėmėjams, taip pat už policijos ar Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT), Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT), VST, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT), Vadovybės apsaugos departamento (VAD) bei Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūnų teisėtų nurodymų ar reikalavimų nevykdymą, jų garbės ir orumo įžeidimą.

Šiuo metu Baudžiamasis kodeksas numato, kad už pasipriešinimą valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui naudojant fizinį smurtą arba grasinant jį panaudoti asmuo baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Siūloma, kad pasipriešinimas pareigūnams Baudžiamajame kodekse būtų perkvalifikuotas iš nesunkaus nusikaltimo į apysunkį, tad galimas laisvės atėmimo terminas pailgėtų nuo trejų iki ketverių metų, o baudos dydis išaugtų nuo 500 iki 1000 MGL.

Tuo metu Administracinių teisės pažeidimų kodekse numatomos piniginės baudos už įvairių tarnybų pareigūnų reikalavimų nevykdymą ir jų garbės bei orumo įžeidimą, siekiančios 100-1000 litų, padvigubėtų ir siektų 200-2000 litų.

Už pareigūnų garbės ar orumo įžeidimą, reiškiamą žodžiu ar kūno gestais, įžeidžiančiu elgesiu, kibimu ar kitokiu elgesiu šiuo metu numatoma bauda nuo 300 iki 500 litų arba administracinis areštas nuo 15 iki 30 parų. Pagal VRM siūlymą, bauda išaugtų iki 600-1000 litų.

500-1000 litų siekianti bauda už neįleidimą FNTT pareigūnų atlikti įmonių, įstaigų ir organizacijų bei fizinių asmenų ūkinės-finansinės veiklos patikrinimų ir revizijų, dokumentų jiems nepateikimą ar slėpimą, klaidingų žinių suteikimą išaugtų iki 1000-2000 litų, bauda už policininko teisėto reikalavimo atvykti į policiją nevykdymą – nuo 100-200 iki 200-400 litų.

Bauda už kliudymą policininkams tikrinti patalpas, kuriose laikomi ginklai, šaudmenys, sprogmenys, dokumentų nepateikimą, slėpimą, klaidingų žinių suteikimą ir teisėtų jų reikalavimų nevykdymą padidėtų nuo 300-600 iki 600-1200 litų, bauda už trukdymą ugniagesiams vykdyti valstybinę priešgaisrinę priežiūrą bei jų teisėtų reikalavimų nevykdymą – nuo 250-1000 iki 500-2000 litų.

Už policijos rėmėjo teisėto nurodymo ar reikalavimo nevykdymą, jo garbės ir orumo įžeidimą žodžiais, gestais, įžeidžiančiu elgesiu, kibimu būtų numatoma 300-500 litų bauda. Šiuo metu bauda už tai nenumatyta.

Norint, kad šie pasiūlymai įsigaliotų juos formaliai turi patvirtinti Vyriausybė, o vėliau Seimas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min