TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vyriausybė pritarė siūlymui tobulinti valstybės garantuojamos teisinės pagalbos teikimą

Remigijus Šimašius „15min.lt“ redakcijoje
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Remigijus Šimašius „15min.lt“ redakcijoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriausybė pritarė teisingumo ministro siūlymui valstybės garantuojamos teisinės pagalbos (VGTP) sistemą padaryti efektyvesne ir patogiau prieinama tiems, kam jos labiausiai reikia.

Šiuo metu valstybės garantuojamą teisinę pagalbą teikiantys advokatai yra perkrauti darbu, o norintiems gauti šią pagalbą neretai tenka susidurti su sudėtingomis procedūromis. Teisingumo ministras siūlo neberiboti advokatų pasirinkimo galimybės ir leisti asmenims patiems pasirinkti bet kurį advokatą, kuriuo jis pasitiki ir kuris sutinka jam teikti teisinę pagalbą. Nauda iš to abipusė –  žmogus galės laisvai rinktis, o kartu sumažės šiuo metu perkrautų valstybės teisinę pagalbą teikiančių advokatų darbo krūvis ir tai leis jiems sparčiau ir kokybiškiau teikti paslaugas.

„Labai svarbu, kad žmogus greitai ir patogiai gautų jam reikalingą pagalbą, o valstybė ją suteiktų operatyviai ir efektyviai. Šiuo tikslu siūlome supaprastinti esamas procedūras, leisti valstybės garantuojamą teisinę pagalbą teikti platesniam ratui advokatų, skatinti ginčus spręsti mediavimo būdu, kartu įtvirtinti saugiklius, kad šia pagalba nebūtų piktnaudžiaujama“, -sako teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymo projekte numatoma supaprastinti dokumentų tvarkymo formalumus. Žmonėms nebereikės šias paslaugas teikiančioms VGTP tarnyboms pristatyti metinės gyventojo turto deklaracijos, patvirtintos mokesčių administratoriaus žyma. Šiuos duomenis tarnybos patikrins valstybės registrų duomenų bazėse, tad asmenims nebeteks varstyti kelių institucijų durų.

Projekte kartu siūloma nustatyti, kad asmenys, kurie pripažinti kaltais baudžiamosiose bylose, teismo sprendimu privalėtų atlyginti jiems suteiktos valstybės garantuojamos teisinės pagalbos išlaidas, nebent jų turtas ir pajamos būtų mažesni už nustatytus dydžius.

Taip pat numatoma, kad valstybės garantuojama teisinė pagalba neapsiriboja vien tik pagalba bylinėjantis teismuose, bet ir yra teikiama vykstant taikinamajam tarpininkavimui. Siūloma įtvirtinti konkrečias VGTP tarnybų bei advokatų funkcijas skatinant ginčo šalis pasinaudoti tokia paslauga. Sėkmės atveju, t.y. pasiekus susitarimus be teismo bus taupomos lėšos bylinėjimuisi, mažinamas teismų krūvis, greičiau išsprendžiamas ginčas.

Pernai metų statistikos duomenimis, per metus valstybė teisinę pagalbą teismuose suteikė daugiau nei 47 tūkst. asmenų, o šioms paslaugoms teikti išleista virš 14,5 mln. litų biudžeto lėšų.

Asmenys dėl teisinės pagalbos gali kreiptis į Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio VGTP tarnybas.

Minėtus pokyčius įtvirtinantį įstatymo projektą dar turės priimti Seimas. Detaliau su siūlomais pakeitimais galima susipažinti internete.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min