Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vyriausybė Seimui pavasario ir rudens sesijai teikia 217 pagrindinių įstatymų projektų

Seimo salė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Seimo salė
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriausybė šių metų Seimo rudens ir pavasario sesijai teikia 217 pagrindinių įstatymų ir 231 lydimąjį teisės aktų projektą. Daugiausiai projektų bus teikiama energetikos, ekonomikos, efektyvaus išteklių naudojimo ir biudžeto, modernaus valstybės valdymo, kovos su korupcija srityse. Nemažai teikiamų įstatymų bus susiję ir su Lietuvos naryste ES.

Pavasario sesijoje Seimą pasieks Valstybinio socialinio draudimo ir pensijų sistemos pertvarka ir su ja susiję teisės aktai. Viena svarbiausių temų išliks energetika. Vyriausybė toliau nuosekliai sieks energetinės nepriklausomybės, siekdama sukurti modernią ir nepriklausomą energetinę sistemą. Šioje srityje bus siūloma atskirti elektros energijos gamybos įmones nuo elektros energijos perdavimo sistemos įmonių, taip pat dujų tiekimo ir skirstymo veiklą. Be to, bus siūloma įkurti Infrastruktūros reguliavimo tarnybą sujungiant Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją, Energetikos inspekciją ir Ryšių reguliavimo tarnybą. Šis sujungimas turėtų padaryti esminius pakeitimus energetikos sektoriaus reguliavimui, siekiant panaikinti likusias kliūtis konkurencingai rinkai, geriau ginti vartotojų teises.

Ekonomikos srityje numatomas fizinių asmenų bankroto įteisinimas, tolesnis verslo pradžios procedūrų mažinimas, naujos juridinio asmens teisinės formos „mikroįmonės“, kuriai steigti būtų reikalaujama minimalaus įstatinio kapitalo ir būtų supaprastinta apskaita, nustatymas. Vienu esminių pavasario sesijoje laikomas ir teritorijų planavimo įstatymo priėmimas, kuris leistų atsisakyti didžiąja dalimi detaliųjų planų ir sumažintų kaštus bei procedūrų laiką daugiau nei kelis kartus. Vyriausybė Seimui taip pat teiks centralizuoto valstybės nekilnojamojo turto valdymo siūlymus.

Įstatymo projektai bus teikiami kovos su kontrabanda ir korupcija srityse. Kovodama su korupcija, Vyriausybė siūlys sugriežtinti atsakomybę už pinigų plovimą ir korupcines nusikalstamas veikas. Taip pat bus siekiama ir efektyvesnio teismų darbo bei sudaromos galimybės visuomenei lengviau dalyvauti teisėkūroje. Nemažai dėmesio numatoma skirti ir valstybės tarnybos reformai, siekiant jos lankstumo, skaidrumo ir orientacijos į rezultatus, statutinių valstybės tarnautojų darbo apmokėjimo ir socialinių garantijų suvienodinimo.

Finansų srityje teisės aktų projektais bus siekiama biudžeto formavimo ir vykdymo procese piniginius išteklius naudoti efektyviai, nekelti grėsmės kainų stabilumui, užtikrinti valstybės funkcijų finansavimą, nepriklausantį nuo ciklinių ūkio pokyčių, ir siekti finansų rinkų pasitikėjimo.

Rudens sesijoje svarbiausi sprendimai bus susiję su valstybės ir savivaldybių biudžeto tvirtinimu, pašto sektoriaus efektyviu funkcionavimu, sveikatos sistemos klausimais. Vyriausybė Seimui pavasario ir rudens sesijose taip pat teiks švietimo, žemės ūkio, sveikatos, kultūros ir krašto apsaugos klausimus. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min