Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vyriausybė siekia palankesnių sąlygų PVM mokėtojams

Vyriausybės pastatas Vilniuje
Gedimino Savickio/BFL nuotr. / Vyriausybės pastatas Vilniuje
Šaltinis: 15min
0
A A

Atsižvelgusi į verslo atstovų nuomonę ir siekdama efektyvinti pridėtinės vertės mokesčio administravimą, šiandien Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos siūlymui kreiptis į Europos Komisiją dėl registravimosi PVM mokėtojais ribos padidinimo nuo 100 000 iki 150 000 litų.

Šiuo metu Lietuvoje apmokestinamasis asmuo neprivalo pateikti prašymo įregistruoti jį PVM mokėtoju bei už tiekiamas prekes (teikiamas paslaugas) skaičiuoti PVM ir mokėti jį į biudžetą, jeigu bendra atlygio už vykdant ekonominę veiklą patiektas prekes ir (arba) suteiktas paslaugas suma per metus (paskutinius 12 mėnesių) neviršijo 100 000 litų.

Finansų ministerija pasiūlė šią ribą didinti iki 150 000 litų po konsultacijų su visuomene, siekdama supaprastinti PVM administravimą ir padidinti administravimo efektyvumą bei įvertinusi infliaciją nuo 1998 m. liepos, kai buvo nustatyta 100 000 litų registravimosi PVM mokėtojais riba.

Didesnė nei 100 000 litų registravimosi PVM mokėtojais riba galėtų būti taikoma tik tuomet, kai ES Taryba, remdamasi Europos Komisijos pasiūlymu, suteiktų Lietuvai tokią teisę.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min