Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2009 12 24

Vyriausybė skirs pinigų sudegusiai Labanoro bažnyčiai atstatyti

Premjeras Andrius Kubilius per Kūčias pažadėjo, kad Vyriausybė skirs lėšų sudegusiai Labanoro bažnyčiai atstatyti.
Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčia
Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčia / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.

Labanoro bažnyčia užsiliepsnojo pirmadienio naktį. Nepaisant gausių ugniagesių pastangų, medinė bažnyčia sudegė, pavyko išgelbėti tik varpinę.

„Seną bažnyčią Labanore reikia atstatyti. Iniciatyvą rodo ir rodys vyskupija bei parapija, o aš siūlysiu Vyriausybei prisidėti tiek, kiek reikia, kiek galim, kad bažnyčia artimiausiu metu būtų atstatyta“, – ketvirtadienio rytą po susitikimo su Kaišiadorių vyskupu Juozu Matulaičiu teigė premjeras. Tačiau konkreti atstatymui reikalinga pinigų suma dar nėra žinoma.

Nelaimė suvienijo gyventojus

Trečiadienį žemės ūkio ministras Kazimieras Starkevičius bažnyčios atstatymo darbams pažadėjo skirti 5000 Lt iš savo reprezentacinių lėšų. „Na, mes taip ne... Žiūrėsim, tarsimės... Mums svarbiausia, kad darbai pajudėtų, kad vietos klebonas ir vyskupija tikrai žinotų, kad atstatysim. Ir su žmonių pagalba, ir su visos Vyriausybės pagalba“, – paklaustas ar paseks K.Starkevičiaus pavyzdžiu, aiškino A.Kubilius.

„Sakoma, kad kiekviena bėda ir skausmas suartina. Manau, kad ir Labanoro žmonės pasidarė tarpusavyje geresni ir užjaučiantys, nors buvo  šiokių tokių nesutarimų mažame miestelyje. Dabar kaip bitutės visi supuolė: buvusioje klebonijoje pasitvarkė ir jau vakar ten laikė mišias, ruošėsi Kalėdas švęsti“, – vilties švenčių išvakarėse neprarado Kaišiadorių vyskupas J.Matulaitis.

Tikisi visų žmonių pagalbos

Ši bažnyčia nuo gaisro kenčia jau ne pirmą kartą. 1522 m. Vilniaus vyskupijos minima Labanoro Švč.Mergelės Marijos Gimimo bažnyčia sudegė 1798 m. Bažnyčia parapijiečių lėšomis buvo atstatyta 1820 metais. Varpinės statybos metai nėra tiksliai žinomi, tačiau spėjama, kad tai galėjo būti XIX a.

„Manau, kad visus kviesime padėti – kad ir po vieną kitą litą, svarbu, kad visiems atrodytų reikalinga: tas pastatas, istorinė vieta... Čia šventovė jau nuo keturiolikto amžiaus buvo“, – kalbėjo vyskupas. 

Paaukoti pinigų bažnyčiai atstatyti galite į šią sąskaitą: Labanoro Švč.Mergelės Marijos Gimimo parapija, „Swedbank“ AB, sąsk. Nr. LT777300010120179148.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius