Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 24d. 11:43

Vyriausybė skirs pinigų sudegusiai Labanoro bažnyčiai atstatyti

Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčia
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčia

Premjeras Andrius Kubilius per Kūčias pažadėjo, kad Vyriausybė skirs lėšų sudegusiai Labanoro bažnyčiai atstatyti.

Labanoro bažnyčia užsiliepsnojo pirmadienio naktį. Nepaisant gausių ugniagesių pastangų, medinė bažnyčia sudegė, pavyko išgelbėti tik varpinę.

„Seną bažnyčią Labanore reikia atstatyti. Iniciatyvą rodo ir rodys vyskupija bei parapija, o aš siūlysiu Vyriausybei prisidėti tiek, kiek reikia, kiek galim, kad bažnyčia artimiausiu metu būtų atstatyta“, – ketvirtadienio rytą po susitikimo su Kaišiadorių vyskupu Juozu Matulaičiu teigė premjeras. Tačiau konkreti atstatymui reikalinga pinigų suma dar nėra žinoma.

Nelaimė suvienijo gyventojus

Trečiadienį žemės ūkio ministras Kazimieras Starkevičius bažnyčios atstatymo darbams pažadėjo skirti 5000 Lt iš savo reprezentacinių lėšų. „Na, mes taip ne... Žiūrėsim, tarsimės... Mums svarbiausia, kad darbai pajudėtų, kad vietos klebonas ir vyskupija tikrai žinotų, kad atstatysim. Ir su žmonių pagalba, ir su visos Vyriausybės pagalba“, – paklaustas ar paseks K.Starkevičiaus pavyzdžiu, aiškino A.Kubilius.

„Sakoma, kad kiekviena bėda ir skausmas suartina. Manau, kad ir Labanoro žmonės pasidarė tarpusavyje geresni ir užjaučiantys, nors buvo  šiokių tokių nesutarimų mažame miestelyje. Dabar kaip bitutės visi supuolė: buvusioje klebonijoje pasitvarkė ir jau vakar ten laikė mišias, ruošėsi Kalėdas švęsti“, – vilties švenčių išvakarėse neprarado Kaišiadorių vyskupas J.Matulaitis.

Tikisi visų žmonių pagalbos

Ši bažnyčia nuo gaisro kenčia jau ne pirmą kartą. 1522 m. Vilniaus vyskupijos minima Labanoro Švč.Mergelės Marijos Gimimo bažnyčia sudegė 1798 m. Bažnyčia parapijiečių lėšomis buvo atstatyta 1820 metais. Varpinės statybos metai nėra tiksliai žinomi, tačiau spėjama, kad tai galėjo būti XIX a.

„Manau, kad visus kviesime padėti – kad ir po vieną kitą litą, svarbu, kad visiems atrodytų reikalinga: tas pastatas, istorinė vieta... Čia šventovė jau nuo keturiolikto amžiaus buvo“, – kalbėjo vyskupas. 

Paaukoti pinigų bažnyčiai atstatyti galite į šią sąskaitą: Labanoro Švč.Mergelės Marijos Gimimo parapija, „Swedbank“ AB, sąsk. Nr. LT777300010120179148.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min