Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 spalio 28d. 12:33 , Atnaujinta: 2020 spalio 28d. 13:40

Vyriausybė nusprendė: draudžiami visi renginiai, išskyrus sporto ir kultūros, šiems – apribojimai

Prekybos centro lankytojai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Prekybos centro lankytojai

Vyriausybė trečiadienį nusprendė nuo spalio 30 dviem savaitėms uždrausti visus renginius, išskyrus sporto ir kultūros, tačiau jų organizatoriai turės užtikrinti numatytas sąlygas – riboti žiūrovų skaičių, reikalauti dėvėti apsaugos priemones. Vyriausybė trečiadienį nusprendė, kad prekybos vietose visoje Lietuvoje vienam pirkėjui turi tekti ne mažesnis kaip 10 kvadratinių metrų plotas.

Vyriausybė nusprendė, kad nuo spalio 30 d. iki lapkričio 13 d. draudžiami visi atvirose ir uždarose erdvėse organizuojami renginiai ir susibūrimai viešose vietose, išskyrus aukšto meistriškumo sporto varžybas ir kultūros renginius bei laidotuves.

Sporto ir kultūros renginiams numatomos tokios sąlygos:

  • Jie vyksta uždarose erdvėse, tačiau žiūrovų skaičius neviršija 300 asmenų ir jie renginį stebi tik iš sėdimųjų vietų, tarp jų išlaikomas 2 metrų atstumas, jie dėvi kaukes. Taip pat, jei organizatoriai bilietus parduoda internetu arba registruoja dalyvius.
  • Jie vyksta atvirose erdvėse tačiau žiūrovų skaičius neviršija 400 asmenų ir užtikrinamos tos pačios sąlygos, kokios ir uždarose erdvėse organizuojamuose renginiuose.

Beje, anksčiau Vyriausybė planavo sporto rungtynes dviem savaitėms palikti apskritai be žiūrovų, tačiau galiausiai apsigalvojo.

Vyriausybė pritarė, kad nuo lapkričio 14 dienos renginius būtų leidžiama vykdyti tik jei organizatoriai bilietus platins elektroniniu būdu arba vykdys dalyvių registraciją.

Pirkėjų skaičiaus ribojimas – visiems

Taip pat nuspręsta visoje Lietuvoje, ne tik savivaldybėse, kuriose įvestas karantinas, riboti žmonių skaičių parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose prekybos vietose, kai veikla vykdoma uždarose vietose, turi būti užtikrinamas 10 kvadratinių metrų prekybos plotas vienam lankytojui.

Tai turėtų įsigalioti nuo spalio 30 dienos – penktadienio.

Taip pat trečiadienį nuspręsta, kad ugdymas mokyklose pagal pagrindinio (pagrindinio ugdymo individualizuotą), vidurinio (socialinių įgūdžių ugdymo) ugdymo ir pirminio profesinio mokymo programas vykdomas nuotoliniu būdu išskyrus specialiosiose įstaigose ir bendrojo ugdymo mokyklų specialiosiose klasėse ugdomus vaikus.

Ką reiškia šis sprendimas? Premjeras Saulius Skvernelis paaiškino, kad niekas dėl nuotolinio mokymo iš esmės nesikeičia, tik patikslinta, kad specialusis ugdymas neturi vykti nuotoliniu būdu.

Nuo trečiadienio karantinas – 21 savivaldybėje

Nuo trečiadienio įvedus karantiną didžiuosiuose miestuose, iš viso šis režimas galioja 21 savivaldybėje.

Jose nustatytos taisyklės:

  • vyresniems nei 6 metų privaloma dėvėti kaukes visose viešose vietose. Kaukių nereikia dėvėti tik už gyvenamųjų teritorijų ribų, kai šalia 20 metrų spinduliu nėra kitų asmenų, išskyrus šeimos narius. Yra kelios išimtys, pavyzdžiui, atlikėjams renginių metu.
  • draudžiama būriuotis daugiau nei po 5 asmenis,
  • įstaigos turi dirbti iš dalies ar visiškai nuotoliniu būdu,
  • ribojami klientų ir pirkėjų srautai parduotuvėse – užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m vienam pirkėjui tenkantis prekybos plotas,
  • Kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigose ribojamas paslaugų gavėjų ir kitų lankytojų srautas – užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m paslaugos teikimo vietos patalpų plotas, tenkantis vienam paslaugos gavėjui
  • draudžiama lankyti vyresnius nei 14 metų pacientus, išskyrus gimdyves, taip pat socialinių globos įstaigų gyventojus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

26:32
00:48
26:34

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min