Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 28, 07:09 Atnaujinta 2022 09 28, 14:10

Vyriausybė pritarė pluoštinių kanapių auginimo išplėtimui Lietuvoje

Vyriausybė trečiadienį posėdyje pritarė pluoštinių kanapių auginimo Lietuvoje išplėtimui ir jų gaminių tiekimo rinkai palengvinimui.
Asociatyvi iliustracija
Asociatyvi iliustracija / „Pixabay“ nuotr.

Žemės ūkio ministerijos parengtu Pluoštinių kanapių įstatymo projektu siekiama leisti auginti daugiau pluoštinių kanapių veislių, palengvinti jų tiekimo rinkai sąlygas.

„Priėmus projektą bus sudarytos sąlygos auginti daugiau pluoštinių kanapių veislių, auginti jas kaip tarpinius pasėlius, palengvintos verslo sąlygos tiekiant rinkai iš pluoštinių kanapių pluošto pagamintus gaminius, taip pat bus labiau apsaugoma visuomenės sveikata ir gerovė“, – nurodė ministerija.

Siūloma nustatyti, kad nuo kitų metų Lietuvoje būtų leidžiama auginti pluoštinių kanapių veisles, kuriose tetrahidrokanabinolio (THC) kiekis sudaro iki 0,3 proc., o ne 0,2 proc., kaip yra dabar. Pluoštinių kanapių gaminiuose THC riba nekeičiama ir liktų 0,2 procento.

Siūloma nebereikalauti, kad tiekiant rinkai gaminius, būtų pateikiama laboratorinių tyrimų išvada dėl THC kiekio
tokiuose gaminiuose. Taip pat siūloma leisti pluoštines kanapes auginti ir kaip tarpinius pasėlius.

Už Pluoštinių kanapių gaminių gamybos ir tiekimo rinkai reikalavimų pažeidimus juridiniam asmeniui būtų skiriamos nuo 500 iki 1 tūkst. eurų baudos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min