Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 04, 06:44

Vyriausybė spręs dėl tiesioginio valdymo Kalvarijos savivaldybėje

Vyriausybė trečiadienį svarstys galimybę įvesti tiesioginį valdymą Kalvarijos savivaldybėje.
Kalvarija
Kalvarija / Gintaro Kandroto / kalvarija.lt nuotr.

Kaip BNS informavo Vidaus reikalų ministerija, išvada dėl tiesioginio valdymo įvedimo rengiama, nutarimo projektą planuojama teikti Vyriausybės pasitarime.

„Siūlymą Seimui Vyriausybė ketina svarstyti šį trečiadienį“, – teigiama ministerijos atsakyme BNS.

Tiesioginio valdymo grėsmė savivaldybei kilo, kai vasario 17 dieną taryba nusprendė atleisti iš pareigų administracijos direktorių, o laikinai šias pareigas eiti paskyrė direktoriaus pavaduotoją Karolį Babecką, tačiau ir jis buvo atleistas balandžio 6-ąją.

Savivaldybės taryba laikinai į administracijos direktoriaus pareigas praėjusią savaitę paskyrė Bendrųjų reikalų skyriaus vyriausiąjį specialistą Gintarą Bujauską, tačiau nuolatinio direktoriaus dar neturi.

Įstatymas numato, kad tiesioginis valdymas savivaldybėje gali būti įvedamas administracijos direktoriaus nepaskyrus per du mėnesius, toks režimas gali būti įvedamas Vyriausybės teikimu, Seimui priėmus atitinkamą nutarimą.

Įsigaliojus nutarimui, savivaldybės taryba ir meras netenka įgaliojimų, o Vyriausybė turi paskirti įgaliotinį, kuris ir vykdytų savivaldybės tarybos ir mero įgaliojimus.

VRM pabrėžia, kad pati savivaldybės administracija, savivaldybės įstaigos ir įmonės toliau tęsia savo veiklą įprastai, nors išrinkti vietos politikai bus nušalinti nuo valdymo ir sprendimų priėmimo.

Pasak ministerijos, tiesioginis valdymas savivaldybėse jau buvo įvestas keletą kartų, nepriklausomybės pradžioje, 1991-aisiais toks režimas įvestas Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose, vėliau – ir kai kuriose kitose savivaldybėse, tačiau kitais pagrindais.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min