Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vyriausybė taikosi į K.Brazauskienės rentą (atnaujinta 12.20 val.)

Kristina Brazauskienė
BFL/Ričardo Grigo nuotr. / Kristina Brazauskienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Kilus pasipiktinimams ir svarstymams dėl mirusiojo prezidento Algirdo Mykolo Brazausko našlės Kristinos prašymo skirti jai valstybinę prezidento našlės rentą, Vyriausybė pirmadienį pritarė sprendimui siūlyti Seimui keisti valstybinių rentų ir pensijų tvarką. Jei Seimas pritartų ministrų kabinetų pasiūlymui, valstybinės pensijos ir rentos būtų skiriamos atsižvelgiant ne į draudžiamųjų pajamų dydį, kaip kad yra dabar, bet į visą asmens turimą turtą.

„Šiandien ministrų kabinetas pritarė keisti valstybinių rentų ir pensijų, kurios priklauso nuo draudžiamųjų pajamų, skyrimo tvarką taip, kad tai priklausytų ne vien tik nuo draudžiamųjų pajamų, bet nuo gaunamų pajamų iš valdomo turto, dividendų, palūkanų, t.y. nuo apmokestinamųjų pajamų“, – po Vyriausybės pasitarimo pirmadienį žurnalistams sakė socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas.

Paklaustas, ar šis žingsnis turės įtakos sprendimui dėl valstybinės rentos skyrimo K.Brazauskienei, ministras nesiėmė prognozuoti. „Šiandien nesiimu atsakyti, nes bet kokiu atveju naujos taisyklės galios naujai skiriamoms pensijoms ir rentoms. Tai jau yra teisininkų klausimas. Aš šiandien pasakiau principus, dėl kurių yra sutarta. Pagal juos bus rengiamas nutarimo projektas“, – kalbėjo D.Jankauskas.

Ministras taip pat pridūrė: „Nesiimu prognozuoti ir lenktyniauti laike, kas anksčiau: ar tvarkos pakeitimai, ar Vyriausybės nutarimas dėl rentos skyrimo (K. Brazauskienei – 15min.lt)“ – sakė D.Jankauskas. Pasak jo, nors projektas dėl valstybinės K.Brazauskienės rentos buvo išsiųstas derinti tam tikroms institucijoms ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atsakingi darbuotojai jau apibendrino gautą medžiagą, kiek laiko dar reikės galutiniam sprendimui priimti, neaišku.

„Nesiimu prognozuoti, kiek laiko prireiks. Seimo sesija prasideda rugsėjo 10 d. Kas bus pirmiau – ar Vyriausybės nutarimas, kuriuo bus siūloma apsispręsti dėl konkrečios rentos skyrimo, ar įstatymo pakeitimai Seime, šiandien spręsti nesiimu“, – kalbėjo D.Jankauskas.

Vyriausybė siūlys nustatyti maksimalią pajamų ribą, kurią gaunančiam asmeniui valstybės pensija ar renta nebūtų skiriama. Taip siūlys numatyti, kad asmenys, gaunantys iki 800 litų per mėnesį, ir toliau gautų valstybinę pensiją ar rentą. Didėjant asmens pajamoms, mažėtų valstybinės pensijos ar rentos dydis, tačiau kokiu koeficientu dar nenuspręsta.

Kaip žurnalistams sakė D.Jankauskas, naują tvarką siūloma įvesti siekiant, kad ši valstybinių pensijų ir rentų tvarka būtų „socialiai teisingesnė“. „Tai, kas teisinga ir tai, kas teisėta, deja, ne visada sutampa. Norime, kad to sutapimo būtų daugiau. Manome, kad valstybės pensiją ir rentą susieti su draudžiamosiomis pajamomis, kaip yra dabar, neįvertinant visų gaunamų pajamų iš savo turto, nėra socialiai teisinga“, – aiškino ministras.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min