Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vyriausybė taiso klaidas (atnaujinta 16.41)

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Jonas Dagys
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Jonas Dagys
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį Vyriausybė tarėsi dėl Socialinio draudimo mokesčių įstatymo pataisų, kurias svarstys trečiadienio posėdyje.

Vyriausybė nusprendė, kad bus numatyta pereinamoji tvarka individualioms įmonėms: šiemet  jie mokės 9 proc. dydžio „Sodros“ mokestį, taip pat bus įvestos vadinamosios mokesčio lubos – 9 tūkstančiai litų. 

Siūloma nustatyti, kad „Sodros“ įmokas mokėtų tik tie ūkininkai ir jų partneriai, kurių pajamos per metus iš šios veiklos siekia ar viršija 14 europinio dydžio vienetų (EDV). Vienas EDV šiuo metu yra 1200 eurų (apie 4140 Lt). Taigi „Sodros“ įmokų nebemokėtų visi žemdirbiai, kurių ūkių metinės pajamos mažesnės nei 60 tūkst. litų.

Šiuo metu socialinio draudimo mokesčius moka visi ūkininkai, kurių pajamos per metus iš šios veiklos viršija 4 EDV (maždaug 17 tūkst. litų).Šiuo metu „Sodrai“ mokesčius turi mokėti ūkininkai, gaunantys daugiau nei 3 tūkst. litų per metus. 

Smulkiesiems – pereinamasis laikotarpis

Po pasitarimo socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Jonas Dagys teigė, kad planuojama mažinti mokesčių naštą smulkiesiems verslininkams, ūkininkams bei kūrybinį darbą dirbantiems žmonėms.

Vyriausybė svarstė dėl pereinamojo laikotarpio individualioms įmonėms įvedimo: pagal planuojamas pataisas šiemet  smulkieji verslininkai turėtų mokėti 10 procentų dydžio „Sodros“ mokestį, kuris kasmet bus didinamas. Taip pat bus įvestos vadinamosios  lubos – suma, viršijanti 8928 Lt, „Sodros“ įmokomis nebus apmokestinta. „Iki devynių tūkstančių moki visus mokesčius. Šiais metais tai būtų maksimali devynių šimtų litų suma. Virš to (lubų – aut. past.) neapmokestinama“, – aiškino R.J.Dagys.

Tokią „Sodros“ mokesčių sistema turėtų galioti iki 2011 metų, o tada, pasak ministro, turi būti pasiektas nacionalinis susitarimas ir apskritai reformuota socialinio draudimo mokesčių sistema.

Honorarai – neapmokestinami

Taip pat Vyriausybės pasitarimo metu svarstytas honorarų apmokestinimo klausimas. „Jie nebus apmokestinami „Sodros“ mokesčiu. <...>  Jei tai yra jūsų nuolatinės pajamos, nežiūrint, ar jos iš darbo sutarties, ar už autorines, jūs už tai turėsite mokėti mokesčius. O kai jūs padarot kažkokį tikslingą veiksmą ir perduodat kažkam  kitam, tarkim, pasirašot sutartį su agentūra, kad platintų jūsų dainas, nuo to nebus mokama „Sodros“ mokesčiai.  Nes agentūros jau ir taip apmokestinamos, priešingu atveju dvigubas apmokestinima būtų“, – teigė socialinės apsaugos ir darbo ministras. 

Maža netektis biudžetui

Gera naujiena laukia ir ūkininkų – pakelta pajamų kartelė, nuo kurios mokami socialinio draudimo mokesčiai. Siūloma, kad „Sodrai“  mokėtų tik daugiau nei 14 tūkst. metinių pajamų iš savo veiklos gaunantys ūkininkai.

Pensininkai ir pašalpų gavėjai taip pat gali džiaugtis – Vyriausybė pritaria, kad pensija  bei gaunamos pašalpos nebūtų įskaičiuojamos į NPD (neapmokestinamų pajamų dydį).

„Visa, ką mes skaičiuojam, yra nedidelės biudžeto netektys. Tie mokesčiai, kuriuos dabar reguliuojam, ateitų kitais metais. Dar skaičiavimų tikslių neturim, kiek tai paveiks ateinančių metų biudžetą“, – sakė ministras.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min