Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vyriausybė tiesia pagalbos ranką didelėms įmonėms

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Siekdama nuo finansinių sunkumų ir galimo bankroto apsaugoti dideles įmones, Vyriausybė nusprendė UAB “Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) suteikti laikiną galimybę teikti garantijas kredito įstaigoms už didelėms įmonėms suteiktas paskolas. INVEGA iki šiol teikė garantijas tik už smulkiojo ir vidutinio verslo paskolas. INVEGA paskolų garantijas didelėms įmonėms galės teikti iki 2010 m. gruodžio 31 d.

Garantijas INVEGA teiks tik už paskolas, imamas apyvartinėms lėšoms papildyti, ir tik gamybinėms ar paslaugas teikiančioms įmonėms, teigiama išplatintame pranešime spaudai.

Didžiausia paskola, kuriai gali būti suteikta INVEGOS garantija, turi neviršyti paskolos gavėjo praėjusio ataskaitinio laikotarpio metinio darbo užmokesčio ir su juo susijusių mokesčių išlaidų sumos. INVEGOS garantija negali viršyti 80 proc. paskolos sumos ir 5 mln. Lt., o INVEGOS garantijų už didelių įmonių imamas paskolas pradinių dydžių suma per visą laikotarpį negalės viršyti 70 mln. Lt.

INVEGOS valdyba iš įmonių reikalaus galimų finansinių nuostolių pagal išduodamą garantiją apdraudimo. Lėšos garantijos išmokoms bus skiriamos iš atitinkamų metų Ūkio ministerijai patvirtintų bendrųjų asignavimų.

Sudarius laikiną galimybę INVEGA kredito įstaigoms teikti garantijas už didelėms įmonėms suteiktas paskolas, bus išvengta neigiamo poveikio socialinei ekonominei situacijai dėl galimo didelių įmonių veiklos stabdymo.

Didelės įmonės Lietuvoje sudaro tik 0,6 proc. visų įmonių, tačiau sukuria 34 proc. bendrosios pridėtinės vertės ir įdarbina 26 proc. dirbančiųjų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min