Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 26d. 08:48 , atnaujinta: 2016 rugsėjo 26d. 09:55

Vyriausybė toliau tampo gumą: balsavimas dėl Jono Miliaus atleidimo atidėtas

Jonas Milius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Jonas Milius

Jau du mėnesius premjeras Algirdas Butkevičius suka galvą, kaip atsikratyti teisėsaugos įtarimų sulaukusio Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus. Jam pavyko rasti teisinį pagrindą J.Miliaus atleidimui paprašius jo ataskaitos, tačiau Vyriausybė pirmadienį vėl nusprendė atidėti balsavimą dėl J.Miliaus atleidimo, nes tam nepakako ministrų balsų.

Dėl ataskaitos balsuoti pirmadienį nenorėjo socialdemokratas susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius. Jis prašė atidėti balsavimą dėl Vyriausybės nutarimo atleisti J.Milių.

„Aš nepasiūliau pavilkinti. Vyriausybė buvo pajėgi spręsti, bet aš pasakiau, kad aš sirgdamas ir šiandien išėjęs po savaitės į darbą, nesusipažinęs su Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pažyma“, – aiškino, kodėl taip pasiūlė, R.Sinkevičius.

Vyriausybės posėdyje iš naujo ataskaitą svarstyti paprašė ir „darbiečių“ deleguotas žemės ūkio viceministras Saulius Cironka. Jis aiškino, kad ne visi ministrai spėjo tinkamai susipažinti su ataskaita. Pati ataskaitoje minima žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė posėdyje pirmadienį visai nepasirodė.

Ministrai sutarė klausimą atidėti, tačiau kuriam laikui tai daroma, taip ir nenusprendė.

Aplinkos ministras „tvarkietis“ Kęstutis Trečiokas pripažino, kad klausimo atidėjimas gali būti susijęs su artėjančiais rinkimais. Jis pats sako, kad J.Miliaus atleisti nereikia, jei prokurorai patys jo nušalinti neprašo.

„Sprendimai turi būti priimami ryžtingai, pagrįstai, bet jie neturėtų būti atidėliojami. Tačiau yra įvairių aplinkybių. Žinote, koks yra laikas, visi laviruoja politinėje upėje ar srovėje, žiūri, iš kur vėjas pučia ir panašiai, bet tai negeras reiškinys“, – sakė jis.

J.Milius nori gyventi Europoje

J.Milius sako, kad savo ataskaitą ministrams teks pristatyti iš naujo, tačiau jis nemato, kad galėtų ką nors pristatytame dokumente pakeisti.

Mes gyvenome 50 metų pagal kitus principus. Aš noriu gyventi Europoje, kaip gyvena žmonės, bendrauja, – sako J.Milius.

„Ką darysi, toks yra sprendimas. Aš pristatysiu tą ataskaitą, kadangi, kaip ir minėjau, aš nieko nebijau, kadangi dirbau padoriai ir sąžiningai visą laiką“, – teigė J.Milius.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas tikino, kad nori gyventi Europoje ir būti atleistas teisiškai.

„Aš noriu gyventi Europoje. Pagal Europos principus gyventi. Mes gyvenome 50 metų pagal kitus principus. Aš noriu gyventi Europoje, kaip gyvena žmonės, bendrauja. Ir taip bendraučiau, kaip bendravau iki šiol“, – sakė J.Milius.

Jis tikino, kad kokybės sistema tarnyboje veikia puikiai ir vargu ar galima padaryti daugiau.

„Aš manau, kad tai pati skaidriausia įstaiga Lietuvoje“, – teigė jis.

Galvoja apie galimybes rasti kitą darbą

Klausiamas, ar jo neatsistatydinimas nekenkia tarnybos ir Lietuvos reputacijai, J.Milius šyptelėjo.

„Kažkas sakė, kad šitas reikalas prašvinkęs. Kažkur skaičiau. Bet iš kurios pusės jis prašvinkęs, neaišku. Ar iš manęs jaučiasi?“ – juokaudamas klausė pašnekovas.

Jis tikino turintis išeiti tik tada, kai pasibaigs visos problemos, nes kitaip sunkiai ras darbą.

„Su tokiu statusu išėjus man Europoje, tarptautinėse organizacijose yra sudėtinga, aš ten turėjau daug pasiūlymų“, – pripažino J.Milius.

Ar, jei būtų atleistas, kreiptųsi į teismus su prašymu būti grąžintas į darbą Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas sako dar negalvojęs.

Raginimams atsistatydinti nepasiduoda

Vyriausybės įstatymas numato, kad nepritarimas veiklos ataskaitai gali būti pagrindas įstaigos vadovą atleisti iš pareigų.

J.Miliaus atleidimui reikia ne mažiau kaip aštuonių iš penkiolikos ministrų kabineto narių balsų – vien socialdemokratų tam nepakanka. „Darbiečiai“ ir „tvarkiečiai“ teigia nepritariantys J.Miliaus atleidimui.

Tačiau Darbo partijos deleguotas energetikos ministras Rokas Masiulis sako, kad partijos nuomonė jam tik patariamoji ir jis balsuos pagal savo sąžinę, nes už sprendimą turės atsakyti pats.

Pagal įstatymus sako balsuosiantis ir „tvarkiečių“ deleguotas vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas.

Klausimas dėl galimybės J.Miliui toliau eiti pareigas iškilo, teisėsaugai pareiškus jam įtarimus piktnaudžiavimu tarnyba ir dokumentų klastojimu.

J.Milius šiuo įtarimus yra pavadinęs juokingais ir teigia nematąs pagrindo pasitraukimui.

Trauktis iš pareigų J.Milių yra paraginę prezidentė Dalia Grybauskaitė ir premjeras socialdemokratų vadovas Algirdas Butkevičius, taip pat – žemės ūkio ministrė „darbietė“ Virginija Baltraitienė.

Tuo metu Darbo partijos ir „Tvarkos ir teisingumo“ atstovai teigia nematą priežasčių, dėl ko J.Milius turėtų būti šalinamas iš posto.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min