TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vyriausybė turės skaitytis su mano žodžiu, sako D.Grybauskaitė

Dalia Grybauskaitė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Išrinktoji prezidentė Dalia Grybauskaitė atremia teiginius, esą jos užmojis pakeisti kai kuriuos ministrus neatitinka Konstitucijos.

D.Grybauskaitė pakartojo, jog Vyriausybė turės skaitytis su jos žodžiu, o ministrai, kurie nepateiks vizijos ir nepajėgs jos įtikinti, kad gali susitvarkyti esant sudėtingai situacijai, negalės dirbti Vyriausybėje.

Išrinktoji prezidentė dar kartą pabrėžė esanti kategoriška LEO LT atžvilgiu ir teigia, kad reikia rasti kuo pigesnį variantą išardyti šį darinį.„Ne, nemanau (kad neatitinka Konstitucijos – BNS). Tarsiuosi su premjeru, bet naudosiuosi ne tik visomis įstatymais man suteiktomis teisėmis, bet ir savo autoritetu“, – interviu savaitraščiui „Veidas“ sakė D.Grybauskaitė.

Išrinktoji prezidentė patikino, kad jeigu dabartiniai finansų, socialinės apsaugos ir darbo, ūkio bei energetikos ministrai atliks „namų darbus“, jų nekeis.

„Jie man nekliūva. Paminėjau ne asmenis, o konkrečias sritis, kurios yra sudėtingiausios Lietuvoje šiuo sunkmečiu. Joms reikia skirti ypač daug dėmesio, žinių, profesionalumo. Smulkiojo, vidutinio verslo, „Sodros“, sveikatos draudimo, iš kai kurių kitų sričių mokesčių turi būti kuo greičiau išvalyta sumaištis, suvėlimas. Jei tai bus daroma ir matysiu, kad ministrai supranta padėties sudėtingumą bei sugeba adekvačiai reaguoti, jokiu būdu nepulsiu jų keisti“, – teigė D.Grybauskaitė.

Ji taip pat sakė nesutinkanti su kurių politologų nuogąstavimais, esą jos planai aktyviau dalyvauti valstybės vidaus politikoje, ypač kontroliuojant Vyriausybės darbą, yra užprogramuotas konfliktas tarp trijų valdžios institucijų – prezidentūros, Vyriausybės ir Seimo.

„Galiu priminti: kai pradėjau dirbti su premjeru Algirdu Brazausku, porą mėnesių žiniasklaida bandė mudu sumušti kaktomuša, bet jis atsilaikė nekomentavęs ir mes tikrai labai gerai sutarėme, sėkmingai dirbome Vyriausybėje. Viskas priklauso nuo politikų, o kai kurių politologų ar kai kurios žiniasklaidos norą kurti tai, ko nėra, ir palikime jiems. Kartoju: aš pasirengusi dirbti ir ieškoti kompromisų, telkti, o ne kariauti“, – tikino D.Grybauskaitė.

Išrinktoji prezidentė dar kartą pabrėžė esanti kategoriška LEO LT atžvilgiu ir teigia, kad reikia rasti kuo pigesnį variantą išardyti šį darinį.

„Manau, kad tai buvo negražiausias oligarchizacijos pavyzdys ir jau vien dėl to jo neturi likti Lietuvoje net nepriklausomai nuo to, kiek tai kainuos. Žinoma, reikia rasti kuo pigesnį išsiskyrimo variantą, bet, manau, ir privatus partneris turėtų suprasti, kad po tokio moralinio smūgio, koks suduotas ir jam, ir valstybei, tikrai geriau taikiai išsiskirti“, – teigė ji.

D.Grybauskaitė teigė sprendimų dėl LEO LT laukianti pirmą savo darbo dieną – liepos 12-ąją.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min