Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vyriausybė užsimojo pertvarkyti Archyvų ir Statistikos departamentus

Vyriausybė
Gedimino Savickio nuotr. / Vyriausybė
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos siūlymui pakeisti Lietuvos archyvų departamento prie Vyriausybės statusą iš Vyriausybės įstaigos į įstaigą prie Teisingumo ministerijos ir centralizuoti valstybės archyvų sistemos valdymą, teigiama išplatintame pranešime.

Dabartinės Lietuvos archyvų departamento struktūros pokyčius paskatino Valstybės valdymo tobulinimo komisijos (Saulėlydžio komisijos) išvados. Jas įvertinus buvo nuspręsta reorganizuoti Lietuvos archyvų departamentą ir jam pavaldžias įstaigas į Nacionalinę dokumentų ir archyvų tarnybą prie Teisingumo ministerijos su struktūriniais padaliniais: Lietuvos centriniu valstybės archyvu, Lietuvos valstybės istorijos archyvu, Lietuvos valstybės ypatinguoju archyvu ir Lietuvos literatūros ir meno archyvu.

Reorganizuojant Lietuvos archyvų departamentą ir jam pavaldžias įstaigas ne mažiau kaip 10 procentų sumažės pareigybių skaičius, atitinkamai sumažinant ir tam skiriamus biudžeto asignavimus. Mažinant valstybės biurokratinį aparatą bei centralizuojant vidaus administravimo funkcijas valstybinės archyvų sistemos įstaigos taps Nacionalinės dokumentų ir archyvų tarnybos struktūriniais padaliniais, o įstaigų vadovai taps šios tarnybos struktūrinių padalinių vadovais. Politikos dokumentų valdymo ir naudojimo srityje formavimas iš Lietuvos archyvų departamento bus perduotas Teisingumo ministerijai, o Nacionalinė dokumentų ir archyvų tarnyba dalyvaus įgyvendinant minėtą politiką.

Reorganizavus Statistikos departamentą per metus bus sutaupyta apie 2 mln. litų

Vyriausybė pritarė Statistikos įstatymo kai kurių straipsnių pakeitimo įstatymo projektui ir teiks jį Seimui. Siūloma keisti Statistikos departamento prie Vyriausybės statusą – iš Vyriausybės įstaigos į įstaigą prie Finansų ministerijos bei reorganizuoti Statistikos departamentą ir jam pavaldžias teritorines statistikos įstaigas į vieną įstaigą su struktūriniais padaliniais.

Reorganizavus Statistikos departamentą ir jam pavaldžias teritorines statistikos įstaigas į vieną įstaigą su struktūriniais padaliniais per metus bus sutaupyta apie 2 mln. litų.  

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min