Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 12d. 10:43 , atnaujinta: 2015 vasario 12d. 12:01

Vyriausybė Vilniaus sporto rūmus pavers Kongresų rūmais, gaivins Nacionalinį stadioną

Didelė koncertų ir sporto rūmų erdvė nenaudojama jau ne vienerius metus.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Didelė koncertų ir sporto rūmų erdvė nenaudojama jau ne vienerius metus.

Bankrutuojančiai Ūkio banko investicinei grupei priklausančius ir Šiaulių bankui įkeistus Vilniaus sporto rūmus įsigis Turto bankas, sako premjeras Algirdas Butkevičius. Jis pateikia ir skaičius, kiek lėšų reikia kitam su sportu susijusiam objektui – Nacionaliniam stadionui – 94 milijonų eurų bei kitų planuojamų rekonstruoti objektų sąrašą.

Pasak jo, rekonstrukcijos darbai, vietoj Sporto rūmų įrengiant Kongresų centrą, galėtų būti baigti 2017 metais.

„Mes manome, kad gegužės mėnesį jau bus suteikta teisė pirkti šitą objektą iš Šiaulių banko Turto bankui“ – ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė A.Butkevičius.

Pasak jo, kol kas sunku pasakyti, kokia bus rūmų pirkimo-pardavimo kaina, – šiuo metu jie įvertinti maždaug 5 mln. eurų.

Viso projekto vertė, pasak A.Butkevičiaus, galėtų siekti 11,6 mln. eurų – jį finansuotų parodų rūmai „Litexpo“, dalį lėšų galėtų skirti Europos Sąjungos fondai.

LRV.lt nuotr./Kongresų rūmų vizualizacija
LRV.lt nuotr./Kongresų rūmų vizualizacija

Gaivins Nacionalinį stadioną

Toje pačioje spaudos konferencijoje premjeras kalbėjo ir apie Nacionalinio stadiono statybas. Vyriausybė bando gaivinti nesėkmingai statytą ir dabar užkonservuotą Nacionalinio stadiono Vilniuje projektą. Skelbiama, kad tai bus daugiafunkcinis objektas, kuriame įsikurs tiek privačios, tiek valstybės institucijos, sako premjeras. Pasak Algirdo Butkevičiaus, viešosios ir privačios partnerystės būdu įgyvendinamo objekto statyba kainuotų apie 94 mln. eurų, o Europos Sąjungos lėšomis būtų galima finansuoti iki 75 proc. jo vertės.

„Bendra apskaičiuota investicijų vertė apie 94 mln. eurų,preliminariai tinkamų finansuoti išlaidų suma iš Europos Sąjungos fondų – nuo 50 iki 70 mln. eurų. Turiu pabrėžti, kad dėl eksploatavimo, arba veiklos išlaidų finansavimo – ketinama perkelti ir kai kurias valstybines įstaigas“, – ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė A.Butkevičius.

LRV.lt nuotr./Galimas Daugiafunkcio komplekso modelis
LRV.lt nuotr./Galimas Daugiafunkcio komplekso modelis

Jis aiškino, kad kai kurios institucijos yra įsikūrusiose netinkamose patalpose, todėl būtų perkeltos į pastatus aplink stadioną. Paklaustas, ar netinkamos patalpos bus parduodamos, taip finansuojant stadiono statybą, A.Butkevičius teigė, kad dėl to bus sprendžiama. Anot jo, projektu jau domisi užsienio investuotojai.

„Artimiausiu metu bus priimtas sprendimas, kokiu būdu finansuoti netinkamų ES finansavimui kaštų dalį – ar biudžeto lėšomis, ar galės dalyvauti privačios kompanijos. Tuo objektu susidomėjimas iš užsienio yra didelis. Kiek girdėjau, lankėsi iš Vokietijos, Prancūzijos, Vengrijos ir kitų šalių“, – sakė ministras pirmininkas.

Anot jo, jeigu viskas vyks, kaip suplanuota, projektavo konkursą būtų galima skelbti šių metų balandį, statybų rangovo konkursą – kitais metais, o projektą baigti 2018 metais.

Pasak jo, stadionas galėtų būi naudojamas įvairiems tikslams, o pajamų jo išlaikymui galima būtų gauti, įtraukiant privačių partnerių.

„Pati infrastruktūra gali būti papildomai naudojama kultūrinei, komercinei veiklai, taip pat generuoti pajamas ir mažinti viešojo sektoriaus poreikį jį išlaikyti, todėl planuojama į komplekso vystymą įtraukti privačius partnerius, kurie geriau išnaudotų komercinį potencialą“, – tikino A.Butkevičius.

Anot jo, jeigu viskas vyks, kaip suplanuota, projektavo konkursą būtų galima skelbti šių metų balandį, statybų rangovo konkursą – kitais metais, o projektą baigti 2018 metais.

VIDEO: Valstybės investicijų programos lėšomis finansuojamų Kultūros ir sporto objektų prezentacija

Rekonstruos ir Klaipėdos baseiną, Palangos vasaros koncertų salę

Tarp ketvirtadienį pristatytų planuojamų įgyvendinti projektų – ir Klaipėdos miesto baseinas su sveikatingumo centru.

„Tai bus visiškai naujas objektas, kuriame planuojamos tokios sporto rūšys kaip plaukimas, povandeninis plaukimas, vandensvydis ir nardymas atskirame specializuotame įrenginyje“, – sakė premjeras.

Tarp kitų premjero pristatytų ir aptartų projektų – Palangos vasaros koncertų salės rekonstrukcija, sportininkų rengimo centras Druskininkuose, taip pat Klaipėdos dramos teatro bei Vilniaus Lazdynų baseino projektas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min